Kombatanci zaprezentowali na sesji sztandar związku

Na wrześniowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego kombatanci zaprezentowali sztandar związku ufundowany na 20-lecie ZKRPiBWP. Podczas posiedzenia dokonano również odznaczeń za zasługi dla związku.

Kombatanci zaprezentowali na sesji sztandar związku

Fot. Wprowadzenie pocztu sztandarowego do sali obrad starostwa

- Nadanie sztandaru jest wielkim wydarzeniem i dumą dla związku. Jest najwyższym symbolem naszej organizacji. Pragniemy w tym sztandarze pozostawić testament tych, którzy dumnie – choć sponiewierani, wolni – choć zniewoleni, honorowi – choć poniżeni, do końca dochowali wierności ojczyźnie i ideałom w najcięższych chwilach życia – przyznał Zygmunt Bębenek, prezes Zarządu ZKRPiBWP Oddział w Chrzanowie na sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego 28 września, podczas której kombatanci zaprezentowali swój sztandar.

Współpraca Starostwa Powiatowego w Chrzanowie z organizacjami kombatanckimi rozpoczęła się w 2005 roku.

- Bardzo sobie cenimy spotkania z ludźmi, którzy tak wiele przeszli. Cenimy kontakty kombatantów z młodzieżą i będziemy w dalszym ciągu pomagać w organizacji podobnych spotkań – zapowiada starosta Adam Potocki.