Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają naukę

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie rozpoczną rok akademicki. Spotkanie inauguracyjne połączone z pierwszym wykładem w tym semestrze odbędzie się 6 października o godz. 16 w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają naukę

Fot. Lucyna Kozub-Jentys, prezes Stowarzyszenia UTW

 

Nie będzie to jednak pierwsze spotkanie słuchaczy UTW po wakacjach. Kilka dni wcześniej seniorzy uczestniczyli w imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Członków chrzanowskiego stowarzyszenia UTW odwiedzili przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Niemiec, a także z Oświęcimia i Jaworzna.

- W Chrzanowie gościł również Henryk Łagodzki, prezes Polskiej Unii Seniorów, który zaproponował włączenie chrzanowskiego UTW w struktury Unii. To dla nas bardzo ważne. Decyzję podejmiemy wkrótce – mówi Lucyna Kozub-Jentys, prezes UTW w Chrzanowie.

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych była dofinansowana ze środków unijnych. UTW w Chrzanowie bierze udział w programie: Lifelong Learning Programme, program Grundtvig. Celem projektu LaterLife jest opracowanie pierwszego europejskiego portalu społecznościowego dla starszych osób (50+), www.laterlife.eu.
Założenie konta na www.laterlife.eu, umożliwia rozmowę z dalekimi krewnymi i przyjaciółmi, wymianę zdjęć, wiadomości i doświadczeń, spotkanie dawnych i poznanie nowych przyjaciół, daje wiedzę o wydarzeniach i usługach, pomoże zrobić zakupy przez Internet, może nawet pomóc w nauce nowego języka.
Strona powstaje we współpracy ze starszymi osobami, co sprawi, iż będzie ona „skrojona na miarę”. Co więcej, zapewni również pełny dostęp osobom z problemami słuchowymi, ruchowymi lub wzrokowymi.
Partnerzy z sześciu europejskich krajów: Irlandii, Polski, Niemiec, Włoch, Finlandii oraz Portugalii, pracują obecnie nad przygotowaniem tej strony.