Rak to nie wyrok

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą – przekonywały zebranych uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini podczas seminarium edukacyjnego "Policzmy się z rakiem" pod honorowym patronatem starosty Adama Potockiego i burmistrza Trzebini Stanisława Szczurka.

Rak to nie wyrok

Fot. Członkinie Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej

Spotkanie, które odbyło się 6 października w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini zorganizowało Stowarzyszenie Amazonki Ziemi Chrzanowskiej. Dr n. med. Piotr Brandys, onkolog - radioterapeuta w Instytucie Onkologii w Krakowie mówił o leczeniu raka piersi. lek. med. Katarzyna Zygmunt wyjaśniła, czym jest masaż limfatyczny, a Barbara Galus uczyła metody samobadania piersi.

Tematyczny montaż słowno-muzyczny wykonali, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Nastolatki zorganizowały pokaz fryzur.

W seminarium wzięły udział chrzanowskie Amazonki, a także uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego.

- Udział młodych w tym spotkaniu jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej.