II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie ma 20 lat

Na tę okoliczność nauczyciele i uczniowie chrzanowskiego liceum szykują uroczystą akademię, która odbędzie się 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie ma 20 lat

Fot. Aneta Mulka, Elżbieta Tekiela i Mirosława Sojka - komitet organizacyjny obchodów 20-lecia II LO w Chrzanowie

 

Obchody rozpoczną się mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie (godz. 10.30). O godz. 12 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbędzie się uroczysta akademia, podczas której wystąpi absolwentka szkoły Ada Szulc – finalistka programu „X - Factor”. Zebrani zobaczą również film o szkole przygotowany przez trzecioklasistów.

- Młodzież bardzo zaangażowała się w organizację obchodów 20-lecia placówki, a na nakręcenie filmu poświęciła mnóstwo czasu –zaznacza  Elżbieta Tekiela, nauczycielka języka niemieckiego.

W II LO w Chrzanowie uczy się 682 uczniów. Szkolne mury opuściło dotąd 3.820 osób.

- Wśród absolwentów jest wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, wielu artystów (między innymi wokalistka Ada Szulc), prawnicy, lekarze, nauczyciele – wylicza nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i sekretarz szkoły Mirosława Sojka.

W liceum pracowało dotąd 200 nauczycieli.

- Grono pedagogiczne jest młode, energiczne, otwarte na współpracę z młodzieżą – podkreśla Aneta Mulka, nauczyciel języka angielskiego w II LO.