Od piątku otwarty jest nowy most drogowy przy Zalewie Skowronek

Kierowcy jadący z Alwerni do Okleśnej, nie muszą już nadrabiać drogi przez Porębę Żegoty, Brodła i Mirów. Nowy most kosztował 1 076 434,74 zł. Połowę  kwoty Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie pozyskał  z Departamentu Dróg i Autostrad Ministerstwa Infrastruktury (538 217,00 zł), resztę środków przekazał Powiat Chrzanowski i Gmina Alwernia (200 000,00 zł).

Od piątku otwarty jest nowy most drogowy przy Zalewie Skowronek

Podczas otwarcia, które miało miejsce 28.10.2011 roku poświęcenia mostu dokonał ksiądz. Stanisław Marszałek, proboszcz parafii w Okleśnej. Nie zabrakło również akcentu lokalnego w postaci występu Teatru Ludowego Tradycja, który zaśpiewał „budujemy mosty za pieniądze pana starosty". Symboliczne otwarcie mostu nastąpiło poprzez przecięcie wstęgi przez Starostę Chrzanowskiego p. Adama Potockiego, Burmistrza Gminy Alwernia p. Jana Rychlika, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie p. Grzegorza Żuradzkiego i Wykonawcę inwestycji p. Franciszka Fryca.