Koło Łowieckie Diana ma 60 lat

Członkowie Koła Łowieckiego Diana świętowali 60-lecie koła. Uroczystości odbyły się 11 listopada.

Koło Łowieckie Diana ma 60 lat

Fot. W obchodach 60-lecia KŁ Diana wzięli udział m.in. starosta Adam Potocki , wójt Babic Radosław Warzecha i przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Andrzej Uryga (na zdjęciu z prezesem koła Wiesławem Patykiem i członkami KŁ Diana)

Podczas uroczystości, która odbyła się w Domu Kultury w Olszynach wręczono Złote Medale za Zasługi dla Koła oraz Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi Łowieckie. Potem członkowie koła oraz goście zaproszeni wzięli udział w biesiadzie myśliwskiej.

- Nasze koło powstało w 1951 roku. Założyli je: Piotr Chrząścik, Kazimierz Kaczor, Ignacy Kurek, Antoni Niemczyk, Bronisław Przedpelski, Adam Stanik i Marian Tada. Początkowo nosiło nazwę: Robotnicze Koło Łowieckie Lis w Chrzanowie. Potem przemianowano je na KŁ Diana – mówi Mieczysław Filipek, skarbnik koła.

Obecnie KŁ Diana skupia 35 członków i 5 kandydatów. Prezesem koła jest Wiesław Patyk.

Pozostali członkowie zarządu KŁ Diana:

Łowczy Tadeusz Nowakowski

Zastępca łowczego Bogusław Budzowski

Sekretarz Henryk Małkus

Skarbnik Mieczysław Filipek

Przewodniczący komisji rewizyjnej Marek Zuski

Czy wiesz, że...

W powiecie chrzanowskim jest 8 kół łowieckich, w tym 3 polne: „Diana” z Chrzanowa, „Leśniak” z Alwerni oraz „Słonka” z Trzebini. Pozostałe 5 kół to koła leśne: "Żuraw"  z  Chrzanowa,  „Łoś” z Libiąża, „Bażant” z Myślachowic, „Daniel” z Chełmku-Libiąża i Górnicze Koło Łowieckie w Jaworznie.