Uczniowie wyróżnieni przez starostę

Marcin Ziąbek, Weronika Stryczek i Paweł Ciuła zostali wyróżnieni przez starostę. Uczniowie otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia w poprzednim roku szkolnym.

Uczniowie wyróżnieni przez starostę

Fot. Wyróżnieni uczniowie z rodzicami i starostą Adamem Potockim

Nagrodę starosty dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat chrzanowski ustanowiono  uchwałą Nr 208/1/2006 Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z 2006r. w celu uhonorowania pracowitości , uzdolnień i umiejętności uczniów.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:

• Najlepsze wyniki w nauce
  • Najlepsze osiągnięcia artystyczne
  • Najlepsze osiągnięcia sportowe

Nagrody otrzymali

Najlepsze wyniki w nauce – Marcin Ziąbek - uczeń drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie w klasie z rozszerzonymi przedmiotami: matematyką, informatyką i fizyką z astronomią. Biorąc udział w konkursach i olimpiadach z różnych przedmiotów osiągnął tytuł:

-   laureata w Ogólnopolskim Konkursie na esej „Wykluczenie ma też romską twarz”

-  finalisty  IV i V edycji konkursu projektów naukowych w  Małopolsce

-  wyróżnienie  w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

-  bierze udział w zajęciach z matematyki  realizowanych w ramach projektu „Diament”

Średnia ocen w klasie pierwszej to 5,36 i wzorowe zachowanie. Marcin jest bardzo pracowity i obowiązkowy, jego  wielki potencjał odpowiednio wspierany i wykorzystywany zaowocuje zapewne wieloma sukcesami.

Najlepsze osiągnięcia artystyczne – Weronika Stryczek – uczennica  trzeciej klasy
II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Jej pasją jest taniec towarzyski. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 8 lat. Trenowała  w kilku klubach tanecznych, a obecne trenuje w krakowskim klubie „As” z najlepszymi tancerzami świata, dzięki którym osiąga tak duże sukcesy. Jej ostatnie osiągnięcie to zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny w stylu standardowym oraz wicemistrzostwo w stylu latynoamerykańskim. Osiąga również wysokie wyniki w nauce, średnia 4,85 oraz wzorowe zachowanie. Systematycznie uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych na rzecz szkoły. Weronika jest  bardzo lubiana przez swoich rówieśników i nauczycieli.

Najlepsze osiągnięcia sportowe – Paweł Ciuła - uczeń  III klasy Zespołu Szkół
w Libiążu. Dyscyplina , którą uprawia to piłka siatkowa plażowa. Osiągnięcia Pawła to:

- I miejsce w  półfinałach Mistrzostw Polski

- Dwukrotnie I miejsce w Mistrzostwach Katowice – Murcki

- IX miejsce w Pucharze Polski

- IX miejsce w finałach Mistrzostw Polski

W roku szkolnym osiągnął również wysoką średnia 4,13 i bardzo dobre zachowanie.

Paweł jest osobą zdyscyplinowaną, twórczą, aktywnie uczestniczy w wielu projektach
i konkursach reprezentując szkołę.