Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Piotr Lizończyk, Joanna Wielgus, Dominika Kulczycka (stypendystka Ministra Edukacji Narodowej), Stanisław Wełna, Barbara Smółka i Justyna Pawlik - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat chrzanowski to stypendyści Prezesa Rady Ministrów.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Fot. Stypendyści Prezesa Rady Ministrów: Stanisław Wełna, Piotr Lizończyk, Barbara Smółka i Justyna Pawlik

 

Dominika Kulczycka (II LO w Chrzanowie) – w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała średnią ocen 4,79 i wzorowe zachowanie. Od 9 lat trenuje bieg na orientację osiągając ogromne sukcesy. Jest dwukrotną v-ce mistrzynią Polski w średniodystansowym biegu na orientację i sprinterskim biegu na orientację. Zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Nocnym Biegu na Orientację. Zajęła 1 miejsce: w Mistrzostwach Dolnego Śląska w sprinterskim Biegu na Orientację, w Memoriale Ani Tadejewskiej w średniodystansowym Biegu na Orientację, w Grand Prix Mazowsza w Biegu na Orientację, w Mistrzostwach Małopolski w klasycznym Biegu na Orientację, w Pucharze Azymutu w Biegu na Orientację, w VII Grand Prix Pomorza w kategorii K18, 2 miejsce: w Mistrzostwach Polski w sprinterskim Biegu na Orientację, w Mistrzostwach Polski w średniodystansowym Biegu na Orientację, o Puchar Burmistrza Miasta Bochni w Biegu na Orientację, w XXIX Grand Prix Polonia w Biegach na Orientację, w Baltic Cup'ie w Biegu na Orientacje, 4 miejsce: w IX Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację "LIMANOWA-CUP" - 2011 i wiele innych równie znaczących miejsc. Uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Juniorów w Hiszpanii i znalazła się w czołówce Kadry Narodowej Juniorów reprezentując Polskę w kilku zagranicznych startach. W dniach od 1 - 8 lipca 2011 roku startowała na Mistrzostwach Świata Juniorów JWOC, które odbyły się w Polsce, reprezentując Kadrę Polski Juniorów.  W chwili obecnej jest multimedalistką Mistrzostw Polski.

 

 

Fot. Dominika Kulczycka z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie

 

Fot. Joanna Wielgus, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Libiążu

 

Joanna Wielgus (Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół w Libiążu) – ma wzorową ocenę z zachowania. W roku szkolnym 2010/uzyskała średnią ocen 5,07. Planuje studia na kierunku ekonomicznym. Porusza się na wózku inwalidzkim.  

 

Piotr Lizończyk (I LO w Chrzanowie) – w roku szkolnym 2010/2011 uzyskał średnią ocen 5,08. Zajął  II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Intersieć i II miejsce w Konkursie Informatycznym Tik?-Tak!. Planuje studiować na kierunku automatyka i robotyka. Informatyką interesuje się od dziecka.

 

Stanisław Wełna (Technikum Górnictwa Podziemnego ZS w Libiążu) – w roku szkolnym 2010/2011 uzyskał średnią ocen 4,94. Zajął II miejsce w Konkursie Bezpieczny Skok z BHP do górnictwa. W przyszłości chciałby pracować w górnictwie. Interesuje go energetyka odnawialna i oszczędne zarządzanie energią.

 

Barbara Smółka (Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini) – w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała średnią ocen 4,75. Lubi matematykę. Interesuje się architekturą.

 

Justyna Pawlik (Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkól Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini) – w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała średnią ocen 5,29. Zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym. Interesuje się matematyką. Chce studiować na kierunku rachunkowość i finanse.