Spotkanie wigiilijne dla mieszkańców Trzebini

17 grudnia burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na trzebiński Rynek, gdzie zorganizowana zostanie Wigilia dla mieszkańców Trzebini, połączona ze świątecznym kiermaszem, koncertem Krystyny Giżowskiej i poczęstunkiem dla mieszkańców.

Spotkanie wigiilijne dla mieszkańców Trzebini

Centrum miasta stanie się miejscem wydarzenia opartego na idei wsparcia osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ze wspólnym świętowaniem przez mieszkańców gminy Trzebinia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Stwarza to okazję do zaśpiewania kolęd i pastorałek, wspólnego łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń oraz spróbowania tradycyjnych świątecznych potraw, co bezpośrednio nawiązuje do spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących, organizowanych już od kilkunastu lat w naszym mieście w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta przy Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Do pomocy Urzędowi Miasta w Trzebini włączyły się między innymi: Trzebińskie Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Świetlica Plus, Stowarzyszenie Trzebińska Unia Kobiet, Koła Gospodyń Wiejskich, restauratorzy, trzebińscy samorządowcy, bankierzy oraz wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Wydarzenie wsparli także lokalni przedsiębiorcy.

Głównym Darczyńcą Wigilii jest Rafineria Trzebinia S.A. Przekazane środki umożliwią przygotowanie potraw wigilijnych dla osób potrzebujących. Ponadto Rafineria Trzebinia przeprowadzi eko-akcję, kierowaną do wszystkich mieszkańców miasta. Pierwszych 500 osób, które 17 grudnia br. od godz. 14.30 przyniosą na trzebiński Rynek minimum 2 kg makulatury, otrzymają specjalny eko-kupon, na podstawie którego podczas trwania imprezy będzie można odebrać sadzonkę drzewka iglastego.

W trakcie trwania imprezy wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców konkursów na: najpiękniejszą witrynę sklepową w gminie Trzebinia (konkurs pod patronatem Posłanki do Parlamentu Europejskiego p. Róży Thun) oraz kartkę świąteczną. W Miejskiej Bibliotece Publicznej zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.

Program Wigilii obejmuje:

godz. 14.30 - występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini

godz.15.00 – dzielenie się opłatkiem, degustacja potraw wigilijnych, występy artystyczne dzieci
i młodzieży z trzebińskich szkół

godz.16.00 - życzenia dla mieszkańców, włączenie oświetlenia choinki, wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów: na najpiękniejszą witrynę sklepową w gminie Trzebinia oraz kartkę świąteczną

godz. 16.15 - koncert Krystyny Giżowskiej

W tym dniu rozpocznie się również kiermasz świąteczny w chatach na rynku (17.12
w godz. 10.00 – 19.00, trwać będzie do dnia 23.12.2011), a w pobliżu wieży multimedialnej będzie można zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową i otrzymać od trzebińskich harcerzy „Światełko Betlejemskie".

Informacje znajdują się na stronie: www.trzebinia.pl