W Chrzanowie powstanie kolejne centrum handlowe

19 grudnia w hotelu Mazowsze Medi-SPA w Ustroniu odbyła się konferencja połączona z prezentacją projektu Kasztelania City Centre w Chrzanowie. W spotkaniu uczestniczyli:  Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa i Andrzej Uryga, przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego, którzy obiecali wsparcie działań inwestora ze strony samorządów.

W Chrzanowie powstanie kolejne centrum handlowe

Kasztelania City Centre ma powstać na obszarze, gdzie znajdował się stary szpital. Centrum handlowe wybuduje właściciel tego terenu – Invest Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu. Partnerem inwestycji jest Adept Investment Sp. z o.o. z Warszawy. Jak zapowiada inwestor, otwarcie centrum zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Do końca grudnia 2011 roku ma być natomiast całkowicie rozebrany pierwszy pawilon starego szpitala przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie. Kolejne mają zniknąć z powierzchni ziemi w I kwartale przyszłego roku.

- Na wniosek starostwa sporządzono ekspertyzę techniczną trzech pawilonów starego szpitala: głównego, administracyjnego i obiektu, w którym znajdował się niegdyś oddział pulmonologiczny. Dopiero taka ekspertyza pozwalała na wszczęcie procedury administracyjnej, która doprowadziła do wydania decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującej właścicielowi natychmiastową rozbiórkę głównego budynku. Kolejne decyzje zapadną wkrótce – zapowiada starosta Adam Potocki.

Sąsiedztwo aglomeracji śląskiej liczącej ponad 2,2 mln mieszkańców oraz możliwości logistyczne regionu korzystnie wpływają na zainteresowanie inwestorów Chrzanowem. Dodatkowo analiza potencjału miejsca wskazuje, że „Kasztelania” obejmie swym oddziaływaniem ponad 850 tys. zł mieszkańców regionu.

Projekt inwestycyjny Kasztelania City Centre zlokalizowany jest u zbiegu ulic: Szpitalnej i Topolowej w bezpośrednim sąsiedztwie wewnętrznej obwodnicy Chrzanowa.

- Ta obecnie budowana północno-wschodnia arteria komunikacyjna zapewni mieszkańcom miasta i regionu dogodny dojazd do centrum handlowego zarówno z autostrady A4 jak i okolic miasta – mówi Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

Centrum handlowe ma być nowoczesnym i wielofunkcyjnym obiektem łączącym funkcję galerii handlowej i parku handlowego. Inwestor przewiduje uruchomienie ponad 50 lokali handlowych, w tym 4 sklepy wielkopowierzchniowe. Ma się tam znaleźć m.in. market spożywczy i sklep AGD/RTV.

 

 

Projekt Kasztelania City Centre w Chrzanowie w liczbach

18000 m2 – powierzchnia handlowa

345 – ilość miejsc parkingowych

852 100 – liczba mieszkańców w 30 minutowym obszarze oddziaływania