Przebudowano drogi powiatowe w Dulowej, Karniowicach i Psarach

30 października zakończono przebudowę ul. Paderewskiego w Dulowej – Łokietka w Karniowicach - Jana Pawła II i ul. Ostra Góra w Psarach do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 w Myślachowicach.

Przebudowano drogi powiatowe w Dulowej, Karniowicach i Psarach

Fot. Trzebińska "schetynówka"

 

Inwestorem zadania był powiat chrzanowski, który na roboty drogowe w gminie Trzebinia w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przeznaczył 2,4 mln zł. Kolejny milion przekazała gmina Trzebinia. Resztę, czyli 3 mln zł pochodziło z NPPDL.

- Ważnym elementem było uczestnictwo w projekcie podmiotów zewnętrznych innych niż gmina, za które wniosek o dofinansowanie w ramach schetynówek był dodatkowo punktowany. Zabiegaliśmy o taką pomoc, choć nie było łatwo, bo kondycja finansowa lokalnych przedsiębiorstw nie jest dobra. Na nasz apel odpowiedziała firma ART-MLECZ sp.j. z Chrzanowa , której dziękuję – podkreśla Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Roboty wykonała firma Drobet sp. z o.o. z Woli Filipowskiej. Podwykonawcą robót bitumicznych była Eurovia Polska Oddział Kraków.

W ramach przebudowy wzmocniono podbudowę drogi, położono nową nawierzchnię, wybudowano chodniki, wykonano odwodnienie, a także wprowadzono dodatkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego: zatoki autobusowe, bariery energochłonne w miejscach niebezpiecznych, oznakowanie poziome i sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej w Dulowej.

 

Trzebińska schetynówka w liczbach

41.309  m2 – nawierzchnia asfaltowa

5.203 m2 – powierzchnia chodników

1.789 m – zjazdy

8 – ilość zatok autobusowych

1.275 m2 – długość kanalizacji deszczowej

6,3 km – całkowita długość wyremontowanego odcinka

3.500 mb – rów odwadniający