Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Libiążu

Od wczesnych godzin porannych 8 stycznia 2012 na terenie gminy Libiąż 44 uczniów Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, Gimnazjum nr 1,  Zespołu Szkół, a także wolontariusze na koniach ze Szkółki Jeździeckiej Tęcza Ilony Kosowskiej kwestowało na rzecz jubileuszowego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Libiążu

W tym roku celem publicznej zbiórki był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Miejscowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie już zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury, przy wsparciu Zastępu Ratownictwa Medycznego w Libiążu, OSP Libiąż, OSP Pogorzyce i OSP Chrzanów, którzy wspólnie zaprezentowali widowiskowy pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego. Można go było oglądać delektując się smacznym żurkiem przygotowanym przez libiąskich strażaków. O muzyczną stronę imprezy zadbały zespoły muzyczne „Kompromis”, „El – Machina” i „Kings of Unity”, a także soliści z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu: Karolina Olszewska, Zuzanna Stasiowska oraz Dominika Kutka.  Dużym powodzeniem cieszyły się okolicznościowe gadżety WOŚP, które wylicytowali Barbara i Piotr Poznańscy, Krzysztof Bartosiński, Ewelina Pałka, Alina Bańkowska i Paweł Siuda. Udany finał libiąskiej imprezy WOŚP w LCK podsumowano tradycyjnym światełkiem do nieba, na które złożyły się pokaz fajerwerków, zimne ognie, indywidualnie palone świeczki, zapalniczki i asysta sygnałów świetlnych wozów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu.

Tegoroczny dar serca mieszkańców gminy Libiąż podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniósł ponad 18.600 tys. zł. Indywidualnie najefektywniejszą wolontariuszką okazała się Klaudia Bębenek z Gimnazjum nr 1, która kwestując już od godziny 630 zebrała kwotę prawie 2500 zł!

Imprezę wsparli ponadto Sklep „Spring” w Libiążu, Cukiernia „Ptyś” w Chełmku, Firma Transportowa Adam Norys z Żarek i Cukiernia „Nata” w Libiążu.

Tekst: Libiąskie Centrum Kultury