Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zaloguj się w systemie powiadamiania SISMS

Samorządowy informator sms-owy działa od maja 2010 roku. Powiat chrzanowski jest pierwszym w Polsce, który uruchomił system powiadamiania SISMS polegający na przekazywaniu mieszkańcom komunikatów na temat zagrożeń bezpieczeństwa zbiorowego takich jak: powodzie, wichury lub pożary oraz innych informacji istotnych dla lokalnej społeczności.

Zaloguj się w systemie powiadamiania SISMS

Fot. Zbigniew Adamczyk, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych

 

Komunikaty są przekazywane w formie wiadomości sms do wszystkich zainteresowanych.

Od maja 2010 roku w systemie SiSMS zarejestrowało się łącznie 2.553 osób, w tym 222 osoby z gminy Alwernia, 186 osób z gminy Babice, 1.293 osoby z gminy Chrzanów, 285 osób z gminy Libiąż i 567 osób z gminy Trzebinia.

Do 31 grudnia 2011 roku przesłano 40 wiadomości (43.822 sms-y).

- Wiadomości dotyczyły między innymi ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych, alarmów przeciwpowodziowych, awarii, utrudnień komunikacyjnych, funkcjonowania urzędów, zaginionych osób i informacji na temat uruchomienia syren alarmowych - mówi Zbigniew Adamczyk, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

 

Rejestracja w systemie odbywa się poprzez wysyłanie wiadomości sms  na numer 661 000 112 o treści:

Tak.kch01 – dla gminy Alwernia

Tak.kch02 – dla gminy Babice

Tak.kch03 – dla gminy Libiąż

Tak.kch05 – dla gminy Trzebinia

Opłata za wysłanie sms jest zgodna z planem taryfowym danego operatora. Rejestracja jest jednorazowa. Użytkownik systemu nie ponosi kosztów za otrzymywane wiadomości.