Trzebiński WTZ podsumuje projekt "Most do przyszłości"

25 stycznia o godz. 12 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt "Most do przyszłości" będącego efektem współpracy Fundacji im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzebini z Holenderską Organizacją Stichting Kinderhulp Polen.   

Trzebiński WTZ podsumuje projekt "Most do przyszłości"

Fot. Katarzyna Szarzyńska, kierownik WTZ w Trzebini

 

W programie: prezentacja filmu podsumowującego projekt „Most do przyszłości”, wystawa fotograficzna i spotkanie z przedstawicielami Fundacji Stichting Kinderhulp Polen oraz z uczestnikami projektu.

- Projekt „Most do przyszłości” ma udowodnić, że możliwe jest, aby osoby niepełnosprawne umysłowo pracowały – mówi Katarzyna Szarzyńska, kierownik WTZ w Trzebini.

W tym celu zorganizowano kilkudniowy pobyt dziesięciu osób niepełnosprawnych umysłowo w rmieście Helmond, gdzie zapewniono Polakom staż pracy w różnorodnych placówkach zatrudniających osoby niepełnosprawne (składanie pudeł tekturowych, składanie fotelików samochodowych, wyrób wafli, recyklingus srzętu, składaniue uchwytów do kabli).

- Dla każdego uczestnika wyjazdu była to szansa na udowodnienie samemu sobie, na co go stać, co jest w stanie zrobić i jak potrafi pracować – dodaje Katarzyna Szarzyńska.

Zajęcia, które sfilmowano, mają być przykładem na to, w jaki sposób można pomóc osobom niepełnosprawnym umysłowo stać się pełnowartościowymi jednostkami społeczeństwa.

- Materiał filmowy pomoże nam w popularyzowaniu wiedzy o możliwościach zatrudniania i tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych – podkreśla Barbara Kipek z WTZ w Trzebini.

Pobyt 10 uczestników trzebińskiego WTZ i ich opiekunów w całości sfinansowała Fundacja Kinderhulp Polen. Fundacja im. Brata Alberta pokryła koszty transportu i ubezpieczenia.

Czy wiesz, że…

Organizacja Stichting Kinderhulp Polen po raz pierwszy nawiązała kontakt z osobami niepełnosprawnymi umysłowo w Polsce w 1996 roku.