Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Trzebiński WTZ podsumuje projekt "Most do przyszłości"

25 stycznia o godz. 12 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt "Most do przyszłości" będącego efektem współpracy Fundacji im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzebini z Holenderską Organizacją Stichting Kinderhulp Polen.   

Trzebiński WTZ podsumuje projekt "Most do przyszłości"

Fot. Katarzyna Szarzyńska, kierownik WTZ w Trzebini

 

W programie: prezentacja filmu podsumowującego projekt „Most do przyszłości”, wystawa fotograficzna i spotkanie z przedstawicielami Fundacji Stichting Kinderhulp Polen oraz z uczestnikami projektu.

- Projekt „Most do przyszłości” ma udowodnić, że możliwe jest, aby osoby niepełnosprawne umysłowo pracowały – mówi Katarzyna Szarzyńska, kierownik WTZ w Trzebini.

W tym celu zorganizowano kilkudniowy pobyt dziesięciu osób niepełnosprawnych umysłowo w rmieście Helmond, gdzie zapewniono Polakom staż pracy w różnorodnych placówkach zatrudniających osoby niepełnosprawne (składanie pudeł tekturowych, składanie fotelików samochodowych, wyrób wafli, recyklingus srzętu, składaniue uchwytów do kabli).

- Dla każdego uczestnika wyjazdu była to szansa na udowodnienie samemu sobie, na co go stać, co jest w stanie zrobić i jak potrafi pracować – dodaje Katarzyna Szarzyńska.

Zajęcia, które sfilmowano, mają być przykładem na to, w jaki sposób można pomóc osobom niepełnosprawnym umysłowo stać się pełnowartościowymi jednostkami społeczeństwa.

- Materiał filmowy pomoże nam w popularyzowaniu wiedzy o możliwościach zatrudniania i tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych – podkreśla Barbara Kipek z WTZ w Trzebini.

Pobyt 10 uczestników trzebińskiego WTZ i ich opiekunów w całości sfinansowała Fundacja Kinderhulp Polen. Fundacja im. Brata Alberta pokryła koszty transportu i ubezpieczenia.

Czy wiesz, że…

Organizacja Stichting Kinderhulp Polen po raz pierwszy nawiązała kontakt z osobami niepełnosprawnymi umysłowo w Polsce w 1996 roku.