Zespół Szkół w Libiążu zorganizował Dzień Przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości zorganizowano w ramach projektu „Moja Firma w Mojej Gminie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zespół Szkół w Libiążu zorganizował Dzień Przedsiębiorczości

Fot. Uczestnicy projektu "Moja Firma w Mojej Gminie"

 

- Projekt „Moja firma w mojej gminie” pokazał nam, że posiadając oryginalny pomysł oraz motywację do pracy, można osiągnąć bardzo wiele w naszym kraju i mimo młodego wieku – mówi Kamil Buchała, uczeń biorący udział w projekcie.

Głównym celem projektu było opracowanie pomysłu na działalność gospodarczą, która mogła osiągnąć sukces w gminie Libiąż. Uczestników czekało wykonanie kilku zadań ściśle związanych z wprowadzaniem w życie nowego pomysłu na działalność. Musieli odnaleźć nisze rynkowe i skonfrontować je z opinią publiczną.

 

 

Fot. W Dniu Przedsiębiorczości w ZS w Libiążu uczestniczył wiceburmistrz Jarosław Łabęcki

 

10 stycznia w Zespole Szkół w Libiążu odbył się „Dzień Przedsiębiorczości”, podczas którego 25 uczniów biorących udział w projekcie przedstawiło wyniki swojej pracy.

jaśnili, co należy zrobić, by rozpocząć działalność gospodarczą. Tuż po nich kolejny z naszych specjalnych gości, doradca zawodowy, pani Agnieszka Król, opowiadała o nowych, nieznanych nam zawodach w branży turystycznej.

Można powiedzieć, że gwoździem naszego programu był jego następny punkt czyli pokaz mody biznesowej i modele, którzy przedstawili, jak powinni wyglądać prawdziwy biznesmen i prawdziwa bizneswoman. W role modeli wcielili się Patrycja Bijas i Maciej Kryniger.

Na zakończenie i podsumowanie „Dnia Przedsiębiorczości” poprosiliśmy o zabranie głosu dyrektora naszej szkoły panią Bogumiłę Buchałę, od której otrzymaliśmy gratulacje związane z organizacją samej imprezy oraz certyfikaty potwierdzające naszą ciężką pracę włożoną w projekt.

Tegoroczny „Dzień Przedsiębiorczości” uważam za udany. Słowa pochwały należą się jednak głównie naszym opiekunom – paniom Annie Kuli oraz Jadwidze Bochenek. Dzięki dyscyplinie, jaką udało im się wprowadzić w nasze szeregi wszystko zakończyło się sukcesem. Dziękujemy i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze nie raz podjąć współpracę.

A co z samym projektem? To już ostatnia edycja i tym bardziej cieszę się, że udało mi się wziąć w nim udział. Jest to niezapomniana przygoda pokazująca, że każdy może zostać wielkim przedsiębiorcą! Pamiętajmy o tym wszyscy i nigdy nie wątpmy w nasze działania – samorealizacja oraz nieustanne dążenie do celu może przynieść naprawdę wiele korzyści.