Rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury podsumował IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych "Powiatowe Jasełka 2012". Nagrody i dyplomy wręczono laureatom 31 stycznia w sali kinowej Trzebińskiego Centrum Kultury.

Rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych

Fot. Podczas spotkania zaprezentowała się jedna z nagrodzonych grup – Zespół Szkół w Płokach.

 

Uczestnicy zostali ocenieni w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe I-III oraz klasy IV-VI. Jury przyznało także nagrody indywidualne osobom, które wyróżniały się na scenie.

Anita Kuczawska, nauczycielka z Zespołu Szkół w Płokach wraz z innymi opiekunami przygotowywała swoją grupę od października.  Podkreśla, że teksty do przedstawienia były własnego autorstwa, a aktorzy mieścili się w przedziale wiekowym od 4 do 14 lat.

- Moi podopieczni chętnie biorą udział w przedstawieniach jasełkowych i już od kilku lat startują w konkursie. Konkurencja była bardzo duża, bo jasełka organizowane są na wysokim poziomie. Uczniowie z Zespołu Szkół w Płokach na pewno wezmą udział w kolejnych edycjach Powiatowego Konkursu Jasełek i Przedstawień Szopkowych – mówi Anita Kuczawska.

 

Wyniki konkursu

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły 22 zespoły  teatralne z łączną liczbą uczestników 560, w tym 11 przedszkoli i 11 szkół podstawowych z powiatu chrzanowskiego.                                        

KATEGORIA : PRZEDSZKOLA

I MIEJSCE

1. Zespół teatralny „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Chrzanowie pod kier. naucz. M.Walaszek, Z. Śnieżek  „Bajkowe Jasełka”

 II MIEJSCE

1. Zespół teatralny z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Psarach pod kier. naucz. Małgorzaty Klechowskiej, Agaty Strzelichowskiej, Teresy Gągolskiej „Mała pasterka i wielki rozbójnik”                       

       

III MIEJSCE

1. Zespół teatralny„Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Młoszowej pod kier. naucz. Magdaleny Marszałek, Elżbiety Pabis „Bóg jest w nas”

2. Zespół teatralny„Franusie” z Przedszkola i Samorządowego im. św. Franciszka-Patrona  Ekologów w Balinie pod kier. naucz. Alicji Szlachcic, Aleksandry Głowacz „Noc w Betlejem”

WYRÓŻNIENIE

1. Zespół teatralny z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Alwerni pod kier. naucz. Iwony Domagała,Anny Wdówki, Renaty Piwowarczyk „Kolędnicy”

 

KATEGORIA : SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III

 I MIEJSCE - nie przyznano

 II MIEJSCE

1. Zespół teatralny„Nadzieja” ze Szkoły Podstawowej w Balinie pod kier. naucz. Małgorzaty Pawlak,Agnieszki Krysiak „Jasełka z diabłem”                                            

2. Zespół teatralny „Leśne Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  w Chrzanowie pod kier.naucz. Izabeli Gębickiej, Renaty Wiśniewskiej, Małgorzaty Pałki-  Walkiewicz, Ewy Nogaj „Leśna historia o narodzinach Jezusa”                 

III MIEJSCE

1. Zespół teatralny z Zespołu Szkół Nr 1  w Alwerni pod kier.naucz. Elżbiety Skowronek, Anny Zielińskiej„Jasełka dnia jednego o północy”    

 2. Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu pod kier. naucz. Lucyny Ciuła,Agaty Szyndel                     

 WYRÓŻNIENIE dla grupy kolędników z gwiazdą ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach

 

KATEGORIA : SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI

 I MIEJSCE

1. Zespół teatralny z Zespołu Szkół w Płokach pod kier. naucz. Anity Kuczawskiej, Małgorzaty Paliwody-Gacek, Pawła Majewskiego  „Dziecięce wołanie”                                

 II MIEJSCE

1. Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini pod kier. Agaty Dąbek, Agaty Bator   „Maleńka miłość w żłobie śpi”

2. Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach pod kier. naucz.Lidii Majerskiej, Agnieszki Godyń  „Nie było miejsca dla Ciebie”                                                                       

III MIEJSCE – nie przyznano

 WYRÓŻNIENIE

1. Zespół teatralny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czyżówce pod kier. naucz. Violetty Smyl, Joanny Jedynak-Dąbek „Jasełka misyjne”

 

Jury przyznało wyróżnienia indywidualne dla :

1. Leny Zalewskiej z Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Chrzanowie za grę aktorską (rola Złej Królowej)

2. Liwii Olek z Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej za grę  aktorską (rola babci)                                              

3. Marcina Chowańca z Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka-Patrona Ekologów w Balinie  za grę aktorską (rola diabła)                          

4. Anny Czechowskiej z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Psarach za wykonanie kolędy śpiewajmy

5. Macieja Chwasta ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini zagrę aktorską (rola Pasterza Wojciecha)

6. Moniki Michalskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini za grę aktorską (rola diabła)

7.  5 pastuszków zeSzkoły Podstawowej w Myślachowicach za grę aktorską

8. Julii Duda z Zespołu Szkół w Płokach za wykonanie piosenki (śpiew)

9. Aleksandry Podgórskiej z Zespołu Szkół w Płokach za wykonanie piosenki o Mikołaju

10. Grzegorza Króla z Zespołu Szkół w Płokach za grę aktorską (rola Mikołaja)