Płoną trawy - strażacy apelują o rozsądek

Tylko przez weekend chrzanowscy strażacy interweniowali przy 104 pożarach traw na nieużytkach. Najpoważniejszy pożar miał miejsce w niedzielę w Bolęcinie, spłonęło tam ponad 15 ha traw i poszycia w lesie, a także młodnika sosnowego (w działaniach brało udział 17 zastępów straży pożarnej).

Płoną trawy - strażacy apelują o rozsądek

Pożar traw i poszycia w lesie w Żarkach. Fot. Wojciech Rapka.

Od początku roku odnotowano ponad 300 pożarów traw. Prawie wszystkie były wywołane podpaleniami. Najwięcej pożarów miało miejsce w gminie Libiąż i Chrzanów, blisko 100 razy w każdej z gmin. Łączna powierzchnia pogorzeliska to 280 ha. Ponownie apelujemy o rozwagę i rozsądek.

Tekst: st. kpt. Wojciech Rapka