Turniej Czterech Hal rozpoczęty

31 marca odbył się pierwszy z cyklu „Turniejów Czterech Hal”. Impreza pod patronatem starosty chrzanowskiego rozgrywana jest w halach sportowych w Trzebini, Libiążu i Chrzanowie. Organizatorem imprezy jest Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie we współpracy z ZSE-Ch Trzebinia,  ZST-U Trzebinia,  ZS Libiąż i  I LO Chrzanów.

Turniej Czterech Hal rozpoczęty

Fot. Zespół Titan-Lux Libiąż

Cykl turniejów jest otwarty i mogą w nim brać udział zespoły amatorskie reprezentujące miasta, małe miejscowości, osiedla, zakłady pracy, szkoły, itp. Turnieje zostaną rozegrane jeszcze w kwietniu, październiku i grudniu. Nagrodą za zdobycie Mistrza Powiatu jest okazały Puchar Starosty.

W pierwszym turnieju rozegranym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini wzięło udział sześć zespołów:

- Titan-Lux Libiąż

- Grupa 53 Chrzanów

- Ósemka Chrzanów

- RKS "Amatorka" Zagórze

- PMOS Chrzanów

- Zbieranina Chrzanów

Zespoły w drodze losowania podzielono na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". W grupach osiągnięto następujące rezultaty:

Grupa I

Ósemka Chrzanów - Titan Lux Libiąż                     1:2

Zbieranina Chrzanów - Ósemka Chrzanów             0:2

Titan Lux Libiąż - Zbieranina Chrzanów                 2:0

Grupa II

PMOS Chrzanów - RKS "Amatorka" Zagórze         0:2

Grupa 53 Chrzanów - PMOS Chrzanów                  2:1

RKS "Amatorka" Zagórze - Grupa 53 Chrzanów     0:2

Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju, gdzie osiągnięto następujące wyniki:

o miejsce 5:

PMOS Chrzanów - Zbieranina Chrzanów                2:1

o miejsce 3:

Ósemka Chrzanów - RKS "Amatorka" Zagórze       2:1

o miejsce 1:

Grupa 53 Chrzanów - Titan Lux Libiąż                    0:2

Kolejność i zdobycze punktowe po pierwszym turnieju wyglądają następująco:

1. Titan Lux Libiąż                - 12p

2. Grupa 53 Chrzanów           - 10p

3. Ósemka Chrzanów             - 9p

4. RKS "Amatorka" Zagórze - 8p

5. PMOS Chrzanów               - 7p

6. Zbieranina Chrzanów         - 6p

Następny turniej odbędzie się 28 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini.