Wojciech Talowski nowym dyrektorem domu dziecka

Od kwietnia dyrektorem Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie jest Wojciech Talowski, który wcześniej kierował działem opiekuńczo-pielęgnacyjnym w Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Wojciech Talowski nowym dyrektorem domu dziecka

Fot. Wojciech Talowski, dyrektor POWDiR w Chrzanowie

Wojciech Talowski ma 42 lata, żonę i jedno dziecko.   Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne i 25-letni staż pracy. W placówkach opiekuńczych pracuje od 13 lat.

- Zaczynałem w chrzanowskiej świetlicy terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta. W międzyczasie pracowałem w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Chrzanowie, gdzie współtworzyłem zespół  teatralny Adoramus oraz w Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Prowadziłem tam grupę muzyczną „Sarabanda” i organizowałem Festiwal Domek Artystów Wszelakich – opowiada.

Podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny nowy dyrektor chce wychowywać w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Planuje również zainteresować najmłodszych muzyką (sam gra na gitarze).

- Dzieci są tego absolutnie warte – podkreśla.