Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

11 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie 19 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu walczyło w trzech grupach wiekowych oraz dwóch etapach: pisemnym i ustnym – finałowym,

Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Fot. Z archiwum PSP

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Laureaci z poszczególnych grup wiekowych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu OTWP na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 20 kwietnia w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

Fot. Z archiwum PSP

Jury złożone z funkcjonariuszy Komendy oraz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP R.P. w Chrzanowie w wyniku rozgrywek finałowych wyłoniło zwycięzców:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1.    Sara Kulawik SP w Regulicach

2.    Kornelia Tomska SP w Alwerni

3.    Karol Bakalarz SP nr 3 w Libiążu

II grupa wiekowa (gimnazja)

1. Kamil Łuszczek ZS nr 2 w Brodłach

2. Dominik Suter PG nr 2 w Trzebini

3. Jacek Sporysz ZS nr 4 w Alwerni

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Patrycja Gawor ZS Libiąż

Laureaci Turnieju otrzymali z rąk Starosty Chrzanowskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP R.P. w Chrzanowie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki. Głównym celem Turnieju, który w Chrzanowie ma już ponad 20-letnią tradycję, jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst: st. kpt. Wojciech Rapka