Sprawdź czy nie masz raka piersi

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Serce-Sercu” s.c. z Mogilan zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. Akcję profilaktyczną zaplanowano na 24 kwietnia. Mobilna pracownia diagnostyczna  mammmobus stanie na parkingu obok budynku Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Sprawdź czy nie masz raka piersi

Fot. Anna Malaszko, inspektor ds. programów profilaktycznych z NZOZ „Serce-sercu” na spotkaniu prasowym w chrzanowskim starostwie

Kobiety zainteresowane badaniem powinny się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 12 250 20 83 lub 12 256 32 00 (godz. 8-18). Do badania trzeba się zgłosić 5 minut wcześniej, by wypełnić ankietę. Ważne, by wygodnie się ubrać i tego dnia nie stosować antyperspirantów z talkiem.

- Pamiętajmy, że średnio na 1000 badanych kobiet, 15 wymaga dalszej diagnostyki, a u jednej zostanie wykryty nowotwór piersi – podkreśla Anna Malaszko, inspektor ds. programów profilaktycznych z NZOZ „Serce-sercu” w Mogilanach.

Badanie jest bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Pozostałe pacjentki za badanie zapłacą 80 zł.