Eko-Test w libiąskim zespole szkół

W ramach obchodów Tygodnia Ziemi w Zespole Szkół w Libiążu odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko – Test” pod hasłem Dobra energia dla wszystkich.

Eko-Test w libiąskim zespole szkół

Konkurs ten był adresowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych gminy Libiąż, których zainteresowania łączą się z tematyką ochrony środowiska i przyrody. W tegorocznym teście wzięło udział 25 uczniów Zespołu Szkół w Libiążu  i 15 uczniów szkół gimnazjalnych (Zespół Szkół w Żarkach, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Libiążu).

„Eko – Test 2012” miał na celu przede wszystkim: upowszechnianie wiedzy o ochronie  środowiska i zagrożeniach związanych z działalnością człowieka, szerzenie wiedzy o przyrodzie Polski, propagowanie wiadomości dotyczących istoty zrównoważonego rozwoju.

Zakres merytoryczny konkursu obejmował następujące zagadnienia: wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zasoby naturalne przyrody, antropogeniczne przekształcenia środowiska, oddziaływanie człowieka na organizmy żywe, wpływ nowoczesnego rolnictwa na środowisko, wpływ degradacji środowiska na zdrowie człowieka, formy ochrony przyrody.

Fundatorem cennych nagród dla laureatów konkursu był burmistrz Libiąża. Uroczystego podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród dokonała dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu Bogumiła Buchała.

NAGRODY W KATEGORII SZKOŁY GIMNAZJALNE

I miejsce: Kinga Czaplińska