Dotknięci chorobą Parkinsona integrowali się w Wygiełzowie

W Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie spotkali się członkowie Śląskiego Stowarzyszenia Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona, które zorganizowało VI Integracyjną Imprezę Plenerową w skansenie. Zaproszono na nią blisko 80 osób. Nie wszystkim choroba pozwoliła na uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Dotknięci chorobą Parkinsona integrowali się w Wygiełzowie

Marek Kubica, przewodniczący trzebińskiego koła i organizator czerwcowej imprezy przekonuje, że takie spotkania integracyjne jak to w Wygiełzowie wpływają bardzo korzystnie na samopoczucie osób dotkniętych chorobą Parkinsona.

- Zależy nam na tym, by chorzy się przełamali, wyszli z domu, spotkali się z innymi ludźmi, wymienili doświadczeniami i uwierzyli, że z tą przypadłością da się normalnie funkcjonować – podkreśla Marek Kubica.

Za pomoc w organizacji spotkania gospodarze dziękują samorządowi powiatowemu oraz gminom: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia, a także dyrekcji Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.