Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wakacje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Chrzanowie

Od 2 czerwca 2012 r. w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chrzanowie rozpoczęły się dla Studentów długie wakacje - aż do 4 października!

Wakacje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Chrzanowie

Dla 40 Słuchaczy wakacje będą urozmaicone, ponieważ wezmą udział w warsztatach artystycznych pod nazwą
„W zdrowym ciele wszystko śpiewa i gra".

To pierwszy wakacyjny projekt organizowany przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego. Otrzymali wsparcie finansowe na realizację powyższego zadania w kwocie 21 000 zł.


W projekcie wezmą udział Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku - członkowie działającego od 5 lat chóru uniwersyteckiego pod kierunkiem Pani Ireny Hydel, członkowie grupy teatralnej, którą prowadzi Pan Zbigniew Klatka oraz grupa studentów ucząca się języka angielskiego pod opieką lektora Pani Aleksandry Kawali.
Uczestnicy projektu będą szkolić się pod fachowym okiem instruktorów w zakresie m.in. kultury scenicznej, ruchu scenicznego, emisji głosu, śpiewu w gwarze góralskiej. Oprócz tego, będą uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego mających na celu praktyczne wykorzystanie języka w sytuacjach życia codziennego i odpoczynku.
W czasie warsztatów będziemy poznawać piękno Pienin i Gorców, ich przyrodę, zabytki i kulturę. Będzie także czas na aktywny wypoczynek, spacery z kijkami, pływanie, aerobik w wodzie, muzykoterapię.
Wszyscy uczestnicy projektu mają nadzieję, że wspólna praca, zabawa, wieczory przy ognisku jeszcze bardziej zintegrują studencką brać.

Na zakończenie projektu połączone siły teatru i chóru wystąpią przed publicznością, mieszkańcami i wczasowiczami w Krościenku.
Tak przygotowany wspólnie spektakl teatralno- muzyczny będzie przedstawiony także na inauguracji roku akademickiego 4 października.


Odpoczynek seniorów połączony z ciekawą formą pracy i współpracy pod okiem fachowców, w urokliwym zakątku Małopolski, jakim jest Szczawnica-Krościenko, i w dodatku przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, będzie piękną nagrodą, zwłaszcza dla „Wiecznych Studentów UTW", czyli tych, którzy pracowali z nami od samego początku istnienia, czyli od roku 2007.