Zaproszenie na konferencję

Proboszcz Parafii p.w. św. Marcina w Porębie Żegoty ks. Kan. Wiesław Waliczek oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga" w Porębie Żegoty serdecznie zapraszają na konferencję powiatową  oraz  uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej 70 rocznicy śmierci ks. Włodzimierza Szembeka.

Program uroczystości:

Sobota 15 września 2012 roku, godz. 10.00, restauracja "Cztery Pory Roku" w Alwerni, ul. Mickiewicza 1E

• uroczyste otwarcie konferencji, przywitanie gości
  • prezentacja z wyjazdu edukacyjnego do Oświęcimia
  • Wykład pracownika naukowego Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau
  • Prelekcja ks. Michała Szafarskiego SDB " Sługa Boży ks. Włodzimierz hr. Szembek - Salezjanin"
  • Referat Władysława Ryszarda Szeląga - Prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków pt. " Ksiadz Włodzimierz hr. Szembek rodem z Poręby Żegoty"
  • Refarat Władysława grabinskiego - Sekretarza Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, pt. " Lato 1942 roku"
  • Dyskusja przy tradycyjnych specjałach

Uroczystość uświetni koncert krakowskiej artystki Marii Lamers.

Niedziela 16 września godz. 11.00, Kościół p.w.św. Marcina w Porębie Żegoty

• uroczysta Msza Święta, którą celebruje ks. Infułat Władysław Gasidło
  • odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji 70 - lecia męczeńskiej śmierci ks. Włodzimierza Szembeka

Patronat honorowy :

• Pan Adam Potocki  - Starosta Powiatu Chrzanowskiego
  • Pan Jan Rychlik  - Burmistrz Gminy Alwernia

Patronat medialny: TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Tygodnik Przełom

Sponsorzy:

• Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
  • Gmina Alwernia
  • Zygmunt Jan hr. Szembek
  • Restauracja „Cztery Pory Roku"