VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze - relacja

W dniu 22.09.2012 r. na terenie kompleksu boisk Zespołu Szkół nr 1 w Chrzanowie przy ul. Pogorskiej 8 c przeprowadzone zostały zawody sportowo - pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu chrzanowskiego.

VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze - relacja

W zawodach wzięło udział 19 drużyn męskich OSP, 2 drużyny kobiecie oraz 17 drużyn młodzieżowych. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami. Komisje sędziowską stanowili oficerowie i aspiranci z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Tegoroczne zawody były już z kolei VIII Powiatowymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w ramach, których wyłoniony zwycięzca otrzymał Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie bryg. Marka Bębenka. Z uwagi, że zasady przyznawania pucharu uwzględniają pozostanie nagrody na stałe w OSP, która zdobyła I miejsce w zawodach powiatowych dwa lata z rzędu, trofeum to pozostanie od tego roku na stałe w OSP Grojec - tegorocznego, a zarazem zeszłorocznego zwycięzcy.

W historii w/w zawodów oraz pucharu przechodniego to już druga taka sytuacja. Pierwszy puchar przechodni na własność zdobyła jako pierwsza Ochotnicza Straż Pożarna z Alwernii. W ramach tegorocznych zawodów przyznane zostały również nagrody i dyplomy w klasyfikacji gminnej OSP, ponieważ w ramach przyjętej formuły, współzawodnictwo w ramach klasyfikacji powiatowej zestawia się wyniki w klasyfikacjach gminnych.

Imprezę wzbogaciły występy loklnych zespołów muzycznych tj.: Amelinium, Chililoy, Ulysses oraz grupy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie. Wśród  dodatkowych atrakcji  znalazły się min.: degustację wyśmienitej strażackiej grochówki, prezentacje wozów strazackich, malowanie dziecięcych twarzy, konkurs rysunkowy dla dzieci, plac zabaw  dla najmłodszych oraz stoiska promocyjne Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej i Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci.

Współorganizatorami VIII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu chrzanowskiego byli:

• Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie
  • Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
  • Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Chrzanowie.

Za udział w imprezie serdecznie dziękujemy wszystkim osobiście zaangażowanym: strażakom, artystom, uczestnikom oraz przybyłej publiczności.