Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim po raz trzeci

Rowerowy Ekorajd z Powiatem Chrzanowski, który odbył się 29 września 2012 roku stanowił doskonałe podsumowaniem letniego sezonu turystycznego.

Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim po raz trzeci

Tradycyjnie trasa Ekorajdu wiodła malowniczym Szlakiem Greenway tj. przez: Chrzanów, Żarki, Mętków, Babice, Wygiełzów i Alwernię.

 

Na starcie Ekorajdu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe plakietki oraz wodę i batonik.

Na całej trasie Ekorajdu uczestnicy mieli okazję wielokrotnie wypocząć, a najdłuższy z przystanków miał miejsce w Wygiełzowie, gdzie czekał na kolarzy poczęstunek chlebem z wyśmienitym smalcem oraz ogórkiem.

 

Do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 140 osób. Ostatecznie na mecie stanęło ok 100 uczestników z powiatu chrzanowskiego, a także Katowic, Siemianowic – Śląskich, Rudy Śląskiej, Bytomia, Gorzowa, Sosnowca, Bielska Białej, Przeciszowa, Krakowa, Oświęcimia, czy Jaworzna.

W tegorocznym Ekorajdzie osobiście uczestniczył Starosta Chrzanowski Adam Potocki wraz z synem Szymonem.

 

Na mecie pod klasztorem oo. Bernardynów w Alwerni czekał na rowerzystów ciepły posiłek – degustacja lokalnej potrawy jaką stanowią „Ziemniaki po Cabańsku" oraz dyplomy i nagrody przewidziane dla każdego z uczestników.

 

PODZIĘKOWANIA

Szczególne słowa podziękowania pragniemy złożyć na ręce Pana Jerzego Guta – komandora z Komisji Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK w Chrzanowie oraz wszystkim biorącym udział w imprezie przodownikom kolarskim, którzy pomogli w profesjonalnej organizacji Ekorajdu.

 

Za zaangażowanie w organizację Ekorajdu dziękujemy patrnerom: Ochotniczej Staży Pożarnej w Chrzanowie, Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Klasztorowi OO. Bernardynów w Alwerni, a także Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Urzędowi Miasta Krakowa, Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Urzędowi Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

 

Za objęcie imprezy medialnym patronatem dziękujemy: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom", Radiu Kraków oraz Portalowi Społecznościowo – Informacyjnemu Chrzanowski24.pl.

 

Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim za liczny udział w imprezie, wspaniałą sportową postawę i doskonałą zabawę.