Infokiosk w Wygiełzowie

W dniu 16 października 2012 roku na dużej sali w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyła się konferencja prasowa na której min. promowano nowo zainstalowany infokiosk.

Infokiosk w Wygiełzowie

Decyzją Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie infokiosk jest umieszczony przy Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Wygiełzowie już od początku października.

 

To najwyższej jakości urządzenie jest jednym z dziewięciu takich urządzeń w Małopolsce, a na terenie Powiatu Chrzanowskiego jedynym. Na terenie całej Polski podobnych infokiosków ma się pojawić ok. 400.

 

Infokioski różnią się zasadniczo od mniejszych montowanych w punktach Informacji Turystycznej. Monitor w/w urządzenia ma 42 – calowy ekran, jest wodoodporny, wcząsoodporny i wykonany z wysoce trwałego materiału.

 

Urządzenie ma służyć przede wszystkim turyście poprzez informację turystyczną na temat min.: wydarzeń, imprez, a także baz noclegowych, gastronomicznych i innych ciekawych informacji zawartych na stronach internetowych o zasięgu lokalnym, regionalnym, a nawet obejmującym całą Polskę.