VI Powiatowy Dzień Seniora - podsumowanie

25 października Seniorzy z terenu Powiatu Chrzanowskiego świętowali do godzin wieczornych. Już po raz szósty, ale pierwszy raz tak hucznie, tak inaczej i w tak licznym gronie. Imprezę zaszczyciło swa obecnością 850 Seniorów z terenu całego powiatu!

VI Powiatowy Dzień Seniora  - podsumowanie

Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, we współpracy z MOKSiR w Chrzanowie, LCK w Libiążu, Panią Jolantą Głowacz – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Balinie oraz Tygodnikiem Ziemi Chrzanowskiej „Przełom" przygotowali dla przedstawicieli stowarzyszeń seniorskich z terenu powiatu chrzanowskiego nie lada wydarzenie.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele MB Różańcowej, w oprawę której, jak i całego Dnia Seniora, włączyła się młodzież z II LO w Chrzanowie.

Cześć artystyczna imprezy zorganizowana została na hali sportowej MOKSIR w Chrzanowie.

 

Na początek wystąpiła Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz, wykonując bliskie sercom wszystkich uczestników utwory takie, jak „ Być kobietą", ,„Jeszcze się tam żagiel bieli".

Po koncercie Pan Starosta Chrzanowski Adam Potocki niezwykle ciepło powitał gości i... biesiada rozpoczęła się!

Część rozrywkowa imprezy przy konferansjerce Pana Piotra Ciuły i akompaniamencie zespołu Mucha Trio oraz członków Chóru Canticum Canticorum przebiegła w doskonałej, radosnej atmosferze.

Seniorzy mieli okazję do wspaniałej zabawy, specjalnie na tę okazję przygotowano Śpiewnik Seniora, aby wszyscy mogli włączyć się do wspólnego śpiewania i tańców, od czasu do czasu regenerując siły przy pomocy smakołyków znajdujących się na stołach.

Nie obyło się bez konkursów. Pan Piotr Ciuła poprowadził konkursy takie jak: „Mam talent", „Taniec z gwiazdami", do uczestnictwa w których nie zabrakło chętnych.

Wyjątkowa atmosfera panująca tego dnia sprawiła, iż przybyli na uroczystość Seniorzy z Powiatu Chrzanowskiego zapomnieli o wszelkich troskach dnia codziennego, a zabawie, wzruszeniom i śmiechom nie było końca.

Imprezę uatrakcyjniła również uroczysta gala wręczenia statuetki Senior Ziemi Chrzanowskiej – w ramach rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Tygodnik Ziemi chrzanowskiej „Przełom". Zwycięzcą został Pan Tadeusz Słowik z Chrzanowa, a wyróżnienie otrzymali: Stanisław Widlarz z Libiąża, Krzysztof Gąska z Chełmka oraz Zdzisław Śliwa z Chrzanowa.

Tradycyjnie też przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń seniorskich otrzymali z rąk Pana Starosty pamiątkowe dyplomy za szczególne zaangażowanie oraz działalność na rzecz seniorów powiatu chrzanowskiego.

Wszystkim osobom, instytucjom, sponsorom którzy zaangażowali się w organizację VI Powiatowego Dnia Seniora serdecznie dziękujemy za pomoc, wsparcie, uśmiech i dobrą radę.

Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży z II LO w Chrzanowie, za serce, zaangażowanie i wspaniałego ducha, którego wnieśli zupełnie bezinteresownie w organizacje Powiatowego Dnia Seniora.

Dziękujemy również Libiąskiemu Centrum Kultury w Libiąż za fachową pomoc i radę w przygotowywaniu tego przedsięwzięcia, a także firmie Megalo Catering z Żarek za niezwykle sprawną obsługę gastronomiczną.

Specjalne podziękowania i ukłony pełne podziwu kierujemy do wszystkich Seniorów uczestniczących w imprezie, jesteśmy zaszczyceni, iż przybyliście w tak licznym gronie, aby wspólnie świętować ten dzień. 

 

Do zobaczenia za rok!

 

ORGANIZATORZY IMPREZY:

Powiat Chrzanowski

Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom"

 

PARTNERZY:

Jolanta Głowacz – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Balinie

Libiąskie Centrum Kultury

MOKSiR w Chrzanowie

II LO w Chrzanowie

Parafia pw. MB Różańcowej w Chrzanowie

 

PATRONAT HONOROWY NAD PRZEDSIĘWZIĘCIEM OBJĘLI:

Pan Ryszard Kosowski – Burmistrz Miasta Chrzanowa

Pan Jan Rychlik – Burmistrz Gminy Alwernia

Pan Jacek Latko – Burmistrz Libiąża

Pan Stanisław Szczurek – Burmistrz Trzebini

Pan Radosław Warzecha – Wójt Gminy Babice

 

PATRONAT MEDIALNY:

Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom"

 

SPONSORZY:

Bank Spółdzielczy w Chrzanowie

Dan Cake Polonia sp. z o.o.