Zaproszenie na Zaduszki Jezzowe

3 listopada 2012 (sobota) o godz. 18:00 Trzebińskie Centrum Kultury  - Dwór Zieleniewskich zaprasza na koncert Leszka Kułakowskiego kompozytora, pianisty jazzowego, teoretyka muzyki, pedagoga, zwanego przez krytykę "wizjonerem jazzu".

Zaproszenie na Zaduszki Jezzowe

Wraz z nim zagrają: Piotr Kułakowski, Jacek Pelc, Joanna Knitter. Podczas wieczoru jazzowego będzie prezentowana wystawa fotograficzna autorstwa Marty Ignatowicz "Musica Pictura Erit". Koncert odbywa się w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych.

 

Cena biletu: 15 zł


Od przeszło 10 lat w Dworze Zieleniewskich odbywają się koncerty jazzowe niemające odpowiednika w powiecie chrzanowskim, będace swoistą gratką dla miłośników tej muzyki. Na odbywających się corocznie koncertach występowali nie tylko czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej ale także muzycy zagraniczni, o ugruntowanej pozycji w światowej muzyce jazzowej m.in <http://m.in>. Adam Wendt - współtwórca sukcesu i repertuaru grupy Walk Away, Janusz Skowron, Barabasz Jazz Quartet, Funk De Nite, Bryan Corbett, Little Egoist z Markiem Stryszowskim, Harriet Lewis, Jazz Band Ball Orchestra, Sashia Laroo.

Koncerty te odbywają się w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych jednego z najstarszych festiwali jazzowych na świecie. Co roku w okolicach Dnia Zadusznego dochodzi do spotkania najlepszych polskich (i nie tylko) jazzmanów. Koncerty oprócz Krakowa obejmują Wieliczkę, Zabierzów i Trzebinię.
W ponad półwiekowej tradycji tego festiwalu publiczność miała możliwość wysłuchać najwybitniejszych muzyków jazzowych z całego świata, zobaczyć specjalne festiwalowe projekty, a także uczestniczyć w jedynej w swoim rodzaju jazzowej mszy św. w Bazylice o.o. Dominikanów. Tak będzie i w tym roku. Dostojne lata tej imprezy, jej niepowtarzalny klimat, interesujące miejsca artystycznych prezentacji, a także najwyższy światowy poziom wykonawców, czynią z Krakowskich Zaduszek Jazzowych festiwal wysokiej rangi i ze wszech miar godny obejrzenia.

 

źródło:www.malopolska.pl <http://www.malopolska.pl>