Jesienny Nordic Walking

Niebywałym charakterem i hartem ducha wykazali się uczestnicy Jesiennego Marszu Nordic Walking zorganizowanego 27 października przez Libiąskie Centrum Kultury.

Jesienny Nordic Walking

Szyki miłośnikom spacerów z kijami z gminy Libiąż próbowała pokrzyżować pogoda.

Był to pierwszy w historii sekcji Nordic Walking LCK wyjazd poza gminę Libiąż. Niestety całą noc poprzedzającą marsz padał rzęsisty deszcz i nie inaczej było w dniu imprezy. Niemniej 20 osób nie poddało się pogodzie i w przeciwdeszczowych kurtkach i pelerynach dzielnie pokonało trasę zlokalizowaną w Puszczy Dulowskiej w okolicach miejscowości Młoszowa w gminie Trzebinia. W nagrodę czekała gorąca herbata i poczęstunek w jednym z miejscowych lokali gastronomicznych. W doborowym towarzystwie Pań, obok instruktora LCK, znalazł się także „rodzynek" Pan Leszek Dobrowolski, który tym samym został pierwszym w historii marszów w ramach libiąskiej sekcji Nordic Walking mężczyzną biorącym udział w zajęciach z własnej, nieprzymuszonej woli. Potwierdziła to żona Jolanta, która również wzięła udział w imprezie LCK.

Marsz zorganizowano w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Libiąż pn „Trzeźwo, zdrowo – z kulturą i na sportowo".