Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zapraszamy do „Galerii Drzewiej”

Zofia i Edward Góreccy to właściciele „Galerii Drzewiej" w Porębie Żegoty.Swoją działalność rozpoczęli kilka lat temu. W prace włączona jest cała rodzina Państwa Góreckich: Zofia, Edward wraz z dziećmi synem Krzysztofem i córkami Emilią i Barbarą.

Zapraszamy do „Galerii Drzewiej”

Zainspirowały ich ptaki rzeźbione przez dziadka i postanowili kontynuować  tradycje rodzinną. Obecnie swe rękodzieło prezentują  na wystawach i imprezach plenerowych  prawie w całej Polsce. Można je również zakupić lub obejrzeć w Krakowskich Sukiennicach, Wrocławskiej Cepelii czy na Wiślańkim Rynku. Należą  do twórców ludowych zrzeszonych w Lublinie.  Zajmują się także renowacją kościołów, kaplic, figurek itp., a nawet zostali wybrani do przygotowania sali antropologicznej w Łodzi.

Ze względu na popularność i duże zainteresowanie ich  twórczością postanowili  otworzyć  „Galerie Drzewiej”, gdzie zgromadzone są prace 50 – ciu twórców z całej Polski. Ich prace są  wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów tj. drzewo, glina, papier, bibuła, siano itp.

Państwo Góreccy organizują również warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od lat czterech wzwyż. Tematem przewodnim warsztatów są min.: ptaki, kwiatki, a w okresach świąt mogą być to pisanki lub mikołajki czy bałwanki. Dzieci uczestniczące w warsztatach mogą zabierać wymalowane przez siebie rzeźby do domu, a dodatkowo postrzelać z łuku czy zjeść wyśmienitą kiełbaskę z grilla.

 

 Więcej informacji: www.drzewiej.pl

 

Zachęcamy do odwiedzenia “Galerii Drzewiej”

Adres:

Zofia i Edward Góreccy
Poręba Żegoty 398
32-566 Alwernia

tel. (12)2833045
kom. 697737566
e-mail: zofia.edward@gmail.com