Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

„ PATRIOTYCZNE WICI ‘ 2012”

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, po raz kolejny zaproszono mieszkańców Ziemi Chrzanowskiej do uczczestnictwa w  tej rocznicy.

„ PATRIOTYCZNE  WICI ‘ 2012”

Dla współczesnych Polaków, Święto Niepodległości to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu, która przekazywana z pokolenia na pokolenie stanowi o naszej tożsamości i tradycji. Jest to okazja aby pamiętać o tamtych wydarzeniach i ludziach, którzy dla nas wywalczyli tę niepodległość.

Dziś wolna Polska wyraża swoją wdzięczność i cześć bohaterom tamtych lat. Natomiast dzisiejsze , młode pokolenie powinno uczyć się na wzorach tamtych czasów żołnierskiej wierności Ojczyźnie.

 

Wyboru utworów do wspólnego śpiewania dokonali uczestnicy zespołów, którzy uczestniczą w artystycznym happeningu „Patriotyczne Wici" :

 

Rodzinno – Środowiskowy Zespół Regionalny „Nasz Tata", uczestnicy

Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej Fundacji Viribus Unitis w Babicach,

grupa artystyczna „Młoda Alwernia" , Męska Grupa Śpiewacza „Bolęcanie" oraz uczestnicy zespołu wokalno-instrumentalnego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Są to propozycje pieśni i piosenek

patriotycznych, ludowych, turystycznych i dziecięcych, które powstały w różnych okresach walki o niepodległość, jak również w innych ważnych momentach historii naszego narodu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami uczcić Święto Niepodległości 11 listopada 2012r.

 

Małgorzata Wrześniewski - Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini