Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Do … gry, gotowi, START!

Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Libiążu (jako jedyni w powiecie chrzanowskim) biorą udział w projekcie „Przedsiębiorcze szkoły".

Do … gry, gotowi, START!

Projekt realizowany jest we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Objęte są nim szkoły ponadgimnazjalne województwa małopolskiego i podkarpackiego.

„Przedsiębiorczy z naszej szkoły" prowadzą wirtualne firmy i uczą się jak podejmować trafne decyzje biznesowe.

 

Głównym celem projektu jest zdobycie przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, jakimi są interaktywne gry symulacyjne „Wirtualny Doradca" i „Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne" oraz kursy e-learningowe.

Dzięki ciekawym materiałom uczniowie mogą zweryfikować swoją teoretyczną wiedzę ekonomiczną w praktyce prowadząc wirtualne przedsiębiorstwo doradcze lub przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe.

Uczniowie rywalizują ze sobą nie tylko o dobre oceny, ale również o nagrody, które na zakończenie roku czekają na najlepsze zespoły!

 

Za trud i strategiczne myślenie „Wirtualni Przedsiębiorcy" zostaną nagrodzeni tabletami.

 

„Przedsiębiorcze szkoły" chcą zwiększyć zainteresowania uczniów oraz uczennic szkół ponadgimnazjalnych kontynuacją kształcenia na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy z obszaru szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Projekt zakłada wprowadzenie do programu nauczania podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii w praktyce innowacyjnych narzędzi dydaktycznych przeznaczonych zarówno dla prowadzących w/w przedmioty jak i uczniów/uczennic.

 

Zajęcia prowadzą pani Jadwiga Bochenek – Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Anna Kula – Wirtualny Doradca.

 

Projektem objęci są uczniowie klasy II i III technikum ekonomicznego.

 

POWODZENIA!!!