Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Turniej Akrobatyki w Libiążu

Ponad 270 zawodników z 12 klubów rywalizowało w corocznym Andrzejkowym Turnieju Akrobatyki Sportowej, który 25.11.2012 r. odbył się w Hali Sportowej w Libiążu.

Imprezę tradycyjnie zorganizowały PMOS Chrzanów i Libiąskie Centrum Kultury.

W Libiążu oprócz gospodarzy zaprezentowali się także młodzi akrobaci z klubów K.S. "Start" Bielsko-Biała, PTG "Sokół" Kraków, DOSiR "Sokolnia" Chorzów, GOK "Gwiazda" Dobrzeń Wielki, UKS "Korona" Olkusz, UKS "Quo-Vadis" Makoszowy Zabrze, K.S. "Burza" Borowa Wieś, Stal Rzeszów, UKS "Piątka-Kangur" Opole i KS "Piramida" Rzeszów. Wśród zawodników libiąskiej sekcji akrobatyki PMOS Chrzanów w klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisały się Julia i Amelia Uchto – odpowiednio druga i czwarta w skokach dziewcząt klasy młodzieżowej do lat 8. W tej samej konkurencji w kategorii wiekowej 9-10 lat na miejscach 4-5 rywalizacje zakończyły Wiktoria Włoczewska i Natalia Nowak. W klasie III piąte miejsce zajęła Daria Koziołek, w klasie II 2 i 3 miejsce zajęły Natalia Szczepanem i Martyna Biskup. W skokach chłopców klasy młodzieżowej do 8 lat trzecie miejsce zdobył Jakub Błazenek, w klasie III tryumfował Mateusz Drobiński, a czwarty był Wiktor Starczyński. Na najwyższym stopniu podium w skokach chłopców klasy II stanął Michał Kosowski, trzeci był Jakub Siuta, a szósty Damian Wikar. W skokach indywidualnych na trampolinie dziewcząt w klasie młodzieżowej na miejscach 5-6 uplasowały się Wiktoria Włoczewska i Oliwia Gołba. W klasie trzeciej najlepsza była Julia Kowalik przed Zuzanną Cebulą, a na punktowanym miejscu znalazła się jeszcze Wiktoria Szatan. Wszystkie miejsca na podium libiążanie zajęli w klasie II gdzie zwyciężyła Julia Wróblewska przed Klaudią Bielecką i Angeliką Macherek. Wśród chłopców w klasie młodzieżowej najwyżej oceniono Jakuba Błazenka i Mateusza Drobińskiego. W klasie III drugi był Wiktor Starczyński, a klasie II wygrał Mikołaj Bąba. W skokach synchronicznych na trampolinie klasę II wygrały Wiktoria Szatan i Julia Kowalik, klasę II Julia Wróblewska w parze z Klaudią Bielecką, a w klasie młodzieżowej chłopców najlepsi byli Mateusz Drobiński i Jakub Błazenek. Punkty z konkurencji indywidualnych zebrane przez zawodników PMOS Chrzanów – Sekcja Akrobatyki Libiąż pozwoliły im tryumfować w klasyfikacji drużynowej. Na podium Andrzejkowego Turnieju Akrobatyki Sportowej stanęły także drużyny KPKS "Halemba" Ruda Śląska oraz K.S. "Start" Bielsko-Biała, a pamiątkowe puchary, dyplomy i medale wręczył najlepszym zawodnikom Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Turniej został dofinansowany z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Libiąż pn. „Trzeźwo, zdrowo – z kulturą i na sportowo".