Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Chrzanów będzie miał lodowisko

Burmistrz Chrzanowa i Starosta Chrzanowski budują lodowisko. Już w przyszłym roku mieszkańcy powiatu będą mogli szusować na lodzie.

Chrzanów będzie miał lodowisko

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władze Gminy Chrzanów oraz Powiatu Chrzanowskiego poinformowały o planowanej inwestycji.

 

Lodowisko ma powstać na terenie kompleksu sportowego przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie.

 

Lokalizacja inwestycji jest dobrze przemyślana i dostosowana do potrzeb mieszkańców powiatu: kompleks trzech szkół, sąsiedztwo Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie jest doskonałym miejscem na postawienie lodowiska z kilku powodów:

  • lokalizacja w pobliżu największych osiedli mieszkaniowych, a tym samym duża liczba dzieci i młodzieży, którym zapewne ta forma ruchu przypadnie do gustu,
  • bliskość centrum miasta Chrzanowa m.in. sąsiedztwo centrów handlowych, dworców autobusowych i PKP,
  • siedziba Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, co zapewne wpłynie na szybkie wdrożenie i rozwój tej dyscypliny sportowej do PMOS oraz organizacji zawodów sportowych.

„Można będzie organizować wspaniałe zimowiska" – mówi Burmistrz Ryszard Kosowski.

 

Istotną sprawą jest również zaplecze techniczne zawierające: wypożyczalnię sprzętu, szatnie, kasy, miejsce na gastronomię.

 

Z czasem wg pomysłu Starosty Adama Potockiego będzie można rozbudować kompleks o korty do squasha i siłownię, które uzupełnią inwestycję tworząc jeden wielki kompleks sportowy.

 

Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie od 1,5 – 2 mln złotych. Gmina Chrzanów i Powiat Chrzanowski podzielą się solidarnie kosztami inwestycji i utrzymania przedsięwzięcia po 50 %.

 

Starosta podkreślił, iż okres inwestycji obejmie około 2 lata, najbardziej czasochłonnym przedsięwzięciem będzie zbudowanie budynków infrastruktury towarzyszącej, jednak otwarcia samego lodowiska można będzie się spodziewać już 6 grudnia br.