Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci organizuje kolejny, trzeci już wykład międzypokoleniowy.

Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci organizuje kolejny, trzeci już wykład międzypokoleniowy.

W sobotę 9 marca, o godzinie 11:00 w sali PCKU w Chrzanowie, ul. Focha 3 na zaproszenie Fundacji przyjedzie red. Wiktor Niedzicki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, a jednocześnie nauczyciel akademicki, który wygłosi wykład pt. "Dlaczego warto się bawić ?".

Będzie to rodzaj widowiska naukowego, w którym prowadzący program TV pt. "Laboratorium" przedstawi swój wybór najciekawszych zabaw i zabawek, dzięki którym lepiej poznajemy świat. Wiadomo, że w historii odkryć naukowych zdarzało się tak, że niepoważne zajęcia wiele razy prowadziły do poważnych wynalazków. Dzięki zabawie mamy maszynę parową, piorunochron i samolot. Profesorowie, którzy nie widzieli niezwykłości świata nieczego nie odkryli. Tymczasem mały chłopiec z Tanzanii trafił do encyklopedii.

Każdy student poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stroni inetrnetowej uniwersytetu będzie mógł zaprosić dowolną, znaną mu osobę - niekoniecznie z rodziny i niekoniecznie dorosłego.

Studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci oraz zaproszeni przez nich goście będa zachęceni więc do zabaw  oraz do ich zapamiętania, gdyż bańki mydlane, okręty podwodne i plastelina, staczające się krążki, woda płynąca w rurkach oraz świetlne zajączki mogą nas wiele nauczyć.

Tak więc radośnie, zabawowo i w dużym gronie Małopolski Uniwersytet dla Dzieci wkracza w wiosnę 2013 roku.