Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci organizuje kolejny, trzeci już wykład międzypokoleniowy.

Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci organizuje kolejny, trzeci już wykład międzypokoleniowy.

W sobotę 9 marca, o godzinie 11:00 w sali PCKU w Chrzanowie, ul. Focha 3 na zaproszenie Fundacji przyjedzie red. Wiktor Niedzicki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, a jednocześnie nauczyciel akademicki, który wygłosi wykład pt. "Dlaczego warto się bawić ?".

Będzie to rodzaj widowiska naukowego, w którym prowadzący program TV pt. "Laboratorium" przedstawi swój wybór najciekawszych zabaw i zabawek, dzięki którym lepiej poznajemy świat. Wiadomo, że w historii odkryć naukowych zdarzało się tak, że niepoważne zajęcia wiele razy prowadziły do poważnych wynalazków. Dzięki zabawie mamy maszynę parową, piorunochron i samolot. Profesorowie, którzy nie widzieli niezwykłości świata nieczego nie odkryli. Tymczasem mały chłopiec z Tanzanii trafił do encyklopedii.

Każdy student poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stroni inetrnetowej uniwersytetu będzie mógł zaprosić dowolną, znaną mu osobę - niekoniecznie z rodziny i niekoniecznie dorosłego.

Studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci oraz zaproszeni przez nich goście będa zachęceni więc do zabaw  oraz do ich zapamiętania, gdyż bańki mydlane, okręty podwodne i plastelina, staczające się krążki, woda płynąca w rurkach oraz świetlne zajączki mogą nas wiele nauczyć.

Tak więc radośnie, zabawowo i w dużym gronie Małopolski Uniwersytet dla Dzieci wkracza w wiosnę 2013 roku.