Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wielkanocna Zbiórka Żywności rusza 15 marca! Wystarczy podzielić się zakupami.

Od 15 do 17 marca na terenie województwa małopolskiego odbędzie się 15 już edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Krakowie. Mieszkańcy Chrzanowa będą mogli podzielić się żywnością między innymi w Chrzanowskim sklepie TESCO.

Wielkanocna Zbiórka Żywności rusza 15 marca! Wystarczy podzielić się zakupami.

Po raz kolejny współorganizatorem tej akcji w Chrzanowie będzie chrzanowska Świetlica Terapeutyczna Fundacji im. Brata Alberta. Żywność zebrana w chrzanowskim sklepie TESCO trafi do podopiecznych Świetlicy.

 

Od piątku do niedzieli pracownicy Świetlicy wraz z wolontariuszami z PCE oraz Harcerzami będą zachęcać klientów TESCO, aby zrobili trochę większe zakupy i podzielili się nimi z tymi, którzy na co dzień są niedożywieni. Produkty rekomendowane do przekazania podczas zbiórki to: słodycze, olej, cukier, konserwy rybne i mięsne, dżemy, mleko, makaron.

 

W zeszłym roku, dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać podczas całej akcji 32,5 ton żywności, która trafiła przed Świętami Wielkanocnymi do ponad 50 organizacji, a za ich pośrednictwem ponad 3000 rodzin potrzebujących.

 

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku organizowana jest przez 21 Banków Żywności. Jest to akcja o charakterze regionalnym. Odbędzie się w ponad 1 700 sklepach spożywczych. Weźmie w niej udział 20 000 wolontariuszy Banków Żywności.