Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu – relacja

W miniony weekend tj. 22 – 24 marca 2013 roku w hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyła się największa impreza sportowa ostatnich lat tj. V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 18 w Futsalu.

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu – relacja

W rozgrywkach uczestniczyło dwanaście zespołów i przeszło 150 zawodników z całej Polski. Rywalizacje grupowe rozpoczęły się w piątek 22 marca o godz. 12.00.

Gospodarz grający pod szyldem Wisły Krakbet swój pierwszy mecz rozegrał o godz.17.50, a ich rywalem był GSF Gliwice wygrywając przy pelnych trybunach 2:0. Po meczu odbył się uroczyste otwarcie mistrzostw, któremu przewodniczył Starosta Chrzanowski Adam Potocki oraz Burmistzr Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, Szymon Czeczko z Futsal Ekstraklasy oraz inni zaproszeni goście.

W sobotę już od godziny 9.00 zawodnicy walczyli w ostatnich meczach grupowych oraz ćwierćfinałach.

W niedzielę miała miejsce walka o poszczególne pozycje, a o godzinie 17.15 odbył się mecz finałowy, w którym wyłoniono Mistrza Polski w Futsalu do lat 18 – tu tj. Gwiazda Ruda Śląska.

Na zakończenie imprezy wręczono puchary, statuetki i medale dla zawodników oraz kapitanów drużyn.

W organizacje imprezy włączyło się Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Urząd Miejski w Chrzanowie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Poseł Parlamentu Europejskiego Róża Thun, Poseł RP Tadeusz Arkit, Starosta Powiatu Chrzanowskiego Adam Potocki, Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski.

MMP U-18 w Chrzanowie wspierali również prywatni sponsorzy do których należeli: Krakbet, Zina, Dan Cake, Megalo Catering, Silver Service, Tim Sport, Aero-Bw, Kuliński Group, Yes Sport, Salon Sportowy Magic Sport, Roltex, AKUL T-Mobile, Subforma, Stock Polska. Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom i Chrzanowska Telewizja Lokalna, a o oprawę zadbają fotograf Marcin Niedośpiał i Dj Marcin Korzeniowski. W organizację włączył się także Podokręg Piłki Nożnej Chrzanów, MOKSiR Chrzanów i MUS Chrzanów.

NA FOTOREPORTAŻ Z ZAWODÓW ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA

Wyniki wszystkich rozgrywek można zobaczyć na stronie:

WWW.MMPU18CHRZANOW.FUTBOLOWO.PL

Wszystkim sportowcom biorącym udział w tegorocznych rozgrywkach, sponsorom oraz zawsze wiernym kibicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowo aktywnego sportowo weekendu.

Rozmowa z Panem Jakubem Zielińskim - prezesem Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu:

• Panie prezesie kto był faworytem tegorocznych rozgrywek?
  • Faworytem tegorocznych rozgrywek był Zespół Gwiazdy Ruda Śląska oraz Rekord Bielsko Biała.

• A przysłowiowy czarny koń mistrzostw?

• Przysłowiowym czarnym koniem rozgrywek był zespół z Poznania – CityZen, który awansował do finału

• Kto reprezentował Powiat Chrzanowski?

• Powiat Chrzanowski reprezentował Zespół Wisła Krakbet złożony zawodników mieszkających i trenujących w powiecie chrzanowskim

• Jak więc wypadła nasza reprezentacja na tle pozostałych?

• Nasi zajęli 4 miejsce. Zawsze najtrudniejsze do zaakceptowania dla sportowców bowiem tuż obok podium

• Co wpłynęło na tali wynik ?

• Uważam, iż 4 miejsce to i tak wysoka pozycja i sukces, oczywiście brakło trochę szczęścia , a w meczu o 3 miejsce determinacji

• Tak więc jakie plany na przyszłość?

• Praca, praca i jeszcze raz praca bowiem trening czyni mistrza

• Jak podsumowuje Pan ten niezwykły sportowy weekend?

• Widać było po trybunach, że taka impreza była potrzebna w naszym mieście, więc można uznać ten weekend za bardzo udany

• Panie Prezesie pozostaje na kończąc nasza rozmowę pozostaje mi pogratulować świetnej imprezy i zarazem zapytać kiedy następna?

• Następną większa imprezą będzie zapewne Wakacyjna Liga Futsalu 2013

Serdecznie dziekuję za rozmowę - Małgorzata Wojar, Wydzial Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.