Sezon plażowy z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Chrzanowie

Tradycyjnie jak co roku Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie rozpoczyna sezon plażowy początkiem maja. Podobnie było i w tym roku, na 4 maja wyznaczono turniej w siatkówce plażowej juniorek inaugurujący sezon plażowy. Pomimo fatalnej pogody (deszcz i zimno) organizatorzy poradzili sobie z problemem i rozegrali turniej w hali.

Sezon plażowy z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Chrzanowie

Zdjęcia: Sławomir Bromboszcz

W turnieju wzięło udział 12 par. Zawody rozgrywano systemem „grupowym” , najpierw w drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy eliminacyjne, gdzie grano systemem „każdy z każdym” . W następnym etapie utworzono grupę finałową którą stanowiły zespoły z miejsc 1-3 z grup eliminacyjnych, zespoły te walczyły o miejsca od 1 do 6 , druga grupa rywalizowała o miejsca od 7 do 12. Po 4 godzinnych zmaganiach ostateczna kolejność plażowo-halowego turnieju inaugurującego sezon plażowy wyglądała następująco:

1. Katarzyna Zubik – Barbara Sroka

2. Aleksandra Szczurek – Justyna Wierzgacz

3. Aleksandra Kałuzna – Izabela Mencel

4. Aleksandra Bromboszcz – Dominika Lempart

5. Karolina Nowak – Karima Amam

6. Aleksandra Jarczyk – Aleksandra Kura

7. Julia Bucka – Klara Apriasz

8. Katarzyna Orkwiszewska – Karolina Jarczyk

9. Katarzyna Kowalik – Martyna Dęsoł

10. Nikola Radym – Aleksandra Olszowska

11. Aleksandra Góralczyk – Karolina Hojowska

12. Anita Garycka – Sylwia Socha – Patrycja Kujawiak

Wszystkie zespoły otrzymały od organizatorów dyplomy i okolicznościowe upominki.