Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Cała Małopolska słucha Tuwima! Wielka akcja Radia Kraków

6 stycznia w Łodzi oficjalnie rozpoczął się Rok Tuwima. Tego dnia sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” ukazał się debiutancki wiersz poety „Prośba”. 27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci Juliana Tuwima. To właśnie ta ostatnia data była powodem ustanowienia przez Sejm Roku Tuwima, którego pomysłodawcą jest miasto Łódź – rodzinne miasto poety.

Cała Małopolska słucha Tuwima! Wielka akcja Radia Kraków

 

W maju nakładem Radia Kraków ukaże się niezwykłe wydawnictwo – płyta „Julian Tuwim . Ptasie radio i inne wiersze” z najbardziej znanymi , ulubionymi przez wszystkie dzieci (i nie tylko) wierszami Poety w interpretacji wybitnych aktorów - Anny Dymnej, Doroty Segdy i Jana Peszka.

 

Tym wydawnictwem Radio Kraków pragnie włączyć się w obchody Roku Tuwima i zachęcić do wspólnego słuchania wierszy Tuwima wszystkie dzieci w Małopolsce!

3 czerwca o godz. 10.05 na antenie Radia Kraków zaprezentujemy wybrane wiersze z płyty „Ptasie Radio i inne wiersze”. Chcielibyśmy, aby w tym samym czasie małopolskie przedszkola zaprosiły swoich przedszkolaków do wspólnego słuchania Tuwima. Zachęcamy do włączenia się do naszej akcji.

Każde małopolskie przedszkole, które zadeklaruje udział w akcji, otrzyma bezpłatnie od Radia Kraków płytę „Ptasie Radio i inne wiersze”. Wierszy Juliana Tuwima wspólnie słuchać będziemy w poniedziałek 3 czerwca o godz. 10.05.

„Lokomotywa”, „Okulary”, „Ptasie Radio”, „Rzepka”, „Abecadło”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie plotki”, „Słoń Trąbalski”, „Spóźniony słowik”, „Kurka w aeroplanie” – na płycie Radia Kraków znalazło się dziesięć niezapomnianych wierszy Juliana Tuwima. To także dziesięć pretekstów do wspaniałej zabawy i dziesięć okazji do spotkania z pięknem naszego języka i jego mistrzami – Anną Dymną, Dorotą Segda i Janem Peszkiem. Tuwima warto czytać, Tuwima warto też słuchać! To pierwszy krok, by pokochać czytanie.

Zgłoszenia do akcji przesyłać prosimy do piątku, 17 maja na adres mailowy: magdalena.jarosik@radiokrakow.pl . W mailu prosimy o podanie nazwiska i kontaktu do osoby odpowiedzialnej oraz adresu do wysyłki płyty.

 

Darmowa płyta z wierszami Tuwima w interpretacji Anny Dymnej, Doroty Segda i Jana Peszka dla każdego małopolskiego przedszkola, które chce z Radiem Kraków słuchać Tuwima.