Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

IV Zlot Rowerowy „WĘDRUJ Z NAMI PAPIESKIMI SZLAKAMI”- sukces frekfencyjno-pogodowy

W dniu 19 maja br. odbył się kolejny już IV Zlot Rowerowy Szlakiem Papieskim. Organizatorem imprezy byli  tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Chrzanowie  - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych, we współpracy z Parafią p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie, Fundacja „Szlaki Papieskie” w Krakowie, Komisją Turystyki Kolarskiej przy PTTK Chrzanów, Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów, Komendą Powiatową Policji  w Chrzanowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Chrzanowie oraz w tym roku Parafią p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Okleśnej.

IV Zlot Rowerowy „WĘDRUJ Z NAMI PAPIESKIMI SZLAKAMI”- sukces frekfencyjno-pogodowy

Tradycyjnie na starcie Zlotu przy Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie przywitał i pobłogosławił zebranych rowerzystów Ksiądz Proboszcz Roman Sławeński – Dziekan Dekanatu Chrzanowskiego.

 

Na trasie rowerzyści mieli okazję wielokrotnie odpocząć. Na przystankach  uczestnicy otrzymali wodę, ciastka, okolicznościowe  plakietki oraz odblaski dla rowerzystów.

 

Na mecie Zlotu w Okleśnej proboszcz Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej – Franciszek Pacana, poprowadził Mszę Świętą w intencji kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II

 

Ten aktywnie fizycznie i duchowo dzień, spędzony przy wyjątkowo słonecznej pogodzie, zakończył wspólny, uroczysty poczęstunek, podczas którego blisko 150 uczestników moglo uzupełnić nieco siły na drogę powrotną.

 

Niniejszy Zlot jak co roku przyciągnął nie tylko mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami i po raz kolejny przyczynił się do promocji  turystyki pielgrzymkowej na terenie Powiatu Chrzanowskiego. 

 

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie  za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na  trasie Zlotu, Stowarzyszeniu Chrzanowskich Cyklistów za przeprowadzenie konkursów, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie,  za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, za oprawę muzyczną i wykonanie piśni "BARKA" Zespołowi "Młoda Alwernia", a za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Okleśnej i całej lokalnej społeczności.

 

NA FOTOREPOTRAŻ Z RAJDU ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA - GALERIA