Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej integrowail się podczas Festiwalu Osób Niepełnosprawnych

Warsztaty w DPS-ie, spotkanie z Anną Palką z serialu "W11", występy konkursowe w MOKSiR-ze, konferencja w PCKU - to główne punkty VI Festiwalu Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich, który odbył się w dniach 19-21 czerwca.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej integrowail się podczas Festiwalu Osób Niepełnosprawnych

- 19 czerwca 2013 rozpoczął się w DPS w Płazie kolejny Domek Artystów Wszelakich. Zawitało do nas wielu gości, którzy reprezentowali szerokie grono współpracujących i zaprzyjaźnionych instytucji - czytamy na stronie www.dpsplaza.pl.

Trzydniowy festiwal otworzyła dyrektor Domu Pomocy Społecznej Kazimiera Żmudzińska wraz z Leszkiem Kowalskim, członkiem Zarządu Powiatu Chrzanowskiego.

- Domek Arystów Wszelakich jest tak wyjątkowy jak Dom Pomocy Społecznej, bo tworzą go wyjątkowi ludzie, którzy do nas przybywają - podkreśliła Kazimiera Żmudzińska.

Ważnym akcentem było odczytanie listu posła Tadeusza Arkita, który przyjął honorowy patronat nad imprezą oraz listu Moniki Kuszyńskiej do artystów, która już po raz drugi objęła festiwal patronatem artystycznym.

Pierwszy dzień Domku Artystów Wszelakich to plener artystyczny. Dla uczestników przygotowano ciekawe warsztaty : malowanie na szkle, decoupage, biżuteria, lalkarstwo, wikliniarstwo i warsztat muzyczny. Powstało też wspólne dzieło – mandala – gdzie także zaproszeni goście mogli zostawić swój ślad.

Wspaniałą atmosferę warsztatów artystycznych zapewnili wszyscy uczestnicy, słoneczna pogoda, smakowite poczęstunki. Zwieńczeniem dnia plenerowego była  zabawa taneczna, która trwała ponad dwie godziny.

Drugiego dnia festiwalu w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyły się występy konkursowe, laureatom rozdano nagrody i pamiątkowe dyplomy. 21 czerwca natomiast zorganizowano konferencję "DOM-Działanie-Organizacja-Możliwości".

Organizatorami Domu Artystów Wszelakich były: Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Towarzystwo Domu Pomocy Społecznej i Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Inicjatorem imprezy jest Wojciech Talowski, były pracownik DPS-u, obecnie dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny.       

 

Więcej zdjęć na Facebooku