Pałac w Płazie oblegany przez turystów podczas Dni Dziedzictwa Kulturowego

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się podsumowanie Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. W spotkaniu wzięli udział m.in. wolontariusze i przewodnicy, którym wicestarosta Maria Siuda i dyrektor biblioteki Lucyna Kumala wręczyły dyplomy.

Pałac w Płazie oblegany przez turystów podczas Dni Dziedzictwa Kulturowego

Fot. W spotkaniu podsumowującym imprezę uczestniczyła Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury

W ramach XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego na trasie  Dwory Małopolski udostępniony do zwiedzania był pałac Starzeńskich w Płazie. Przez dwa dni zabytkowy obiekt zwiedziło ponad 1900 osób, w tym mieszkańcy Płazy, wycieczki rowerowe, wycieczki rodzinne i przyjezdni.

Małopolski Instytut Kultury, który z ramienia Urzędu Marszałkowskiego jest organizatorem tego przedsięwzięcia zaprosił do współpracy Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Urząd Miejski w Chrzanowie.

Więcej zdjęć na Facebooku