Zawody Strzeleckie - Bochania – Pogwizdów

W dniach 13.06.2013 odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Strzeleckim pod patronatem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie. Natomiast w dniu 15.06.2013 r  odbyły się 19 Otwarte Międzynarodowe Zawody Strzelecki Żołnierzy Rezerwy.

Zawody Strzeleckie - Bochania – Pogwizdów

Zdjęcia: LOK CHRZANÓW

Dwubój Strzelecki jest rozgrywany w dwóch konkurencjach: letniego trójboju obronnego obejmująca bieg przełajowy, rzutu granatem i strzelanie z kbks do opadających krążków na odległość 50 m oraz z pojedynku strzeleckiego.

W konkurencji drużyn chłopców PMDK „Kadet” LOK Chrzanów zdobył I miejsce w Letnim Trójboju Obronnym oraz II miejsce w pojedynku strzeleckim, dzięki czemu w punktacji generalnej w dwuboju strzeleckim zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej w letnim trójboju obronnym I miejsce zajął Mateusz Bartosik uczeń PSLO Trzebinia 2 klasy mundurowej.

Powiat Chrzanowski reprezentowała drużyna męska w składzie:

Mateusz Bartosik

Paweł Wysowski

Marcin Mrowiec

Mistrzostwach województwa małopolskiego uczestniczyło 13 zespołów męskich i 10 żeńskich

Na Otwartych Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Żołnierzy Rezerwy drużyna reprezentująca powiat chrzanowski wywalczyła w pojedynku strzeleckim II miejsce natomiast Marcin Marcinkiewicz zdobył II miejsce w strzelaniu z AK – 47 .

Skład drużyny :

Marcin Marcinkiewicz

Jacek Palka

Lucjan Siewiorek

W dniach 21-23.06. 2013 roku w Siedlcach na obiektach 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyły się - współfinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej - Otwarte Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym. W zawodach uczestniczyło 21 zespołów reprezentujących organizacje wojewódzkie (60 zawodników i 45 zawodniczek) z 13 województw.
W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt zwyciężył zespół Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Zuzanna Dymowska, Agata Bartman, Katarzyna Kuryś, Ewa Sobiło, Katarzyna Kargol). Drugie miejsce zajął zespół Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Danuta Dorynek, Patrycja Habielska, Nadia Matusik, Dominika Perz, Joanna Dudzińska,), a trzecie miejsce zespół Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Aleksandra Michałowska, Maria Zielińska, Daria Kazimierczak, Ewelina Nowakowska, Paula Gronczewska).
W klasyfikacji generalnej w kategorii chłopców zwyciężył zespół Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Cezary Gołębiewski, Kamil Podolski, Michał Adamski, Karol Sobieraj, Dominik Maliszewski). Drugie miejsce zajął zespół Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Mateusz Bartosik, Paweł Brzózka, Piotr Juras, Piotr Tompalski, Marcin Mrowiec) , a trzecie miejsce zespół Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w składzie (Krzysztof Świca, Arkadiusz Kata, Piotr Wołoszyn, Bartłomiej Chmura, Tomasz Szymon Wołosz).