Adam Potocki: Skuteczny system ratowniczy to efekt dobrej współpracy

W dniach 3-4 lipca w Porębie Żegoty (gmina Alwernia) odbyła się narada kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa małopolskiego. Organizatorem narady była Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie, a gospodarzem spotkania Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie.

Adam Potocki: Skuteczny system ratowniczy to efekt dobrej współpracy

Fot. Wojciech Rapka z KP PSP w Chrzanowie

Naradzie przewodniczył Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Mróz. Głównymi tematami poruszanymi na naradzie były bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania komend powiatowych/miejskich PSP województwa małopolskiego. Druga część spotkania była poświęcona współpracy Państwowej Straży Pożarnej z Lasami Państwowymi podczas pożarów lasów. Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Katowic przybliżyli ogólną charakterystykę zagadnień ochrony przeciwpożarowej lasów oraz gospodarkę leśną. Nadleśniczowie z nadleśnictw w Krzeszowicach, Suchej Beskidzkiej, Olkusza i Chrzanowa podsumowali współpracę podczas dotychczasowych pożarów na terenach leśnych. Scharakteryzowano organizację ochrony przeciwpożarowej w poszczególnych nadleśnictwach. Podsumowaniem spotkania był zrzut wody z samolotu gaśniczego Dromader. Starosta chrzanowski Adam Potocki podczas swojego wystąpienia podkreślił bardzo dobrą współpracę służb, inspekcji i straży powiatu chrzanowskiego z samorządami, efektem czego jest skuteczny system ratowniczy na poziomie powiatu.

Tekst: Wojciech Rapka

Więcej zdjęć na Facebooku