Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zapraszamy na Turniej Rycerski w Wygiełzowie

Turniej Rycerski w Wygiełzowie zaplanowano na 10-11 sierpnia. W programie m.in. walki, turniej łuczniczy, oblężenie i bitwa o zamek oraz zabawy plebejskie.

Zapraszamy na Turniej Rycerski w Wygiełzowie

Zobacz plakat

 

- Na turniej zjadą się drużyny z całej Polski. Zaproszono stu rekonstruktorów, którzy będą odtwarzać XIII - wieczne realia. Każdy z uczestników będzie mógł zobaczyć zmagania rycerzy w walkach lekkozbrojnych i ciężkozbrojnych wraz z oblężeniem i bitwą o zamek. Dla odwiedzających w okolicach zamku zostanie rozbite obozowisko z trzydziestoma historycznymi namiotami. Goście będą mogli uczestniczyć w wielu zabawach i widowiskach plebejskich oraz zobaczyć pokaz rycerzy konnych i łuczników. Już dziś zapraszamy do spędzenia drugiego weekendu sierpnia z epoką średniowiecza – zachęca Grzegorz Piotrowski, jeden z organizatorów imprezy.