Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Płazie pożegnali lato

We wrześniowej imprezie plenerowej bawiło się 250 osób, w tym 114 mieszkańców, 50 emerytowanych pracowników, rodziny i znajomi pensjonariuszy.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Płazie pożegnali lato

Fot. Spektakl "Kopciuszek na wesoło" był oklaskiwany przez publiczność 

 

- Pożegnanie lata jest okazją do spotkania się naszych mieszkańców z krewnymi i przyjaciółmi, na których z niecierpliwością czekają od wczesnych godzin porannych – mówi dyrektor Kazimiera Żmudzińska.

Publiczność zachwycił występ aktorów teatru „Kurtyna”, którzy w żartobliwy sposób przedstawili historię bajkowego „Kopciuszka”. Scenariusz spektaklu zmodyfikowała na wesoło Teresa Prasak-Tworzyk, która podkreśla, że ze względu na charakter przedstawienia chciało w nim brać udział wiele osób, a w trakcie prób wszyscy aktorzy-amatorzy byli niezwykle spontaniczni i świetnie się bawili. W organizację imprezy zaangażowani byli wszyscy pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Płazie, a szczególnie Ewa Dybał i Anna Sienkiewicz. Za oprawę artystyczną odpowiadały Teresa Prasak-Tworzyk i Jolanta Perwenis.

 

Czy wiesz, że…

Decyzja, by w dawnym pałacu w Płazie zorganizować Zakład Specjalny dla Umysłowo Upośledzonych, Niezdolnych do Pracy Kobiet, który potem przekształcono w Dom Pomocy Społecznej zapadła w 1954 roku. W 2014 roku przypada 60 jubileusz powstania DPS-u.

 

Pałac Starzeńskich i jego mieszkańcy na starych fotografiach - poznaj fascynującą historię tego miejsca

 

Więcej zdjęć na Facebooku