Szukali ukrytego piękna

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Płazie: Liliana Zamojska, Anna Wąsowicz, Krzysztof Kolarz, Jerzy Kościelniak i Grzegorz Wróbel w lipcu wzięli udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Bibliotekę Miejską w Chrzanowie - „Przez łąki i pola ziemi chrzanowskiej”.

Szukali ukrytego piękna

- Było to dla nich nowe, ale bardzo intrygujące doświadczenie – podkreśla Renata Bartnik z DPS-u w Płazie.

W ubiegłym roku niektóre z osób mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych zorganizowanych w bibliotece w Płazie. Była zatem okazja do sprawdzenia zdobytych umiejętności w samodzielnej pracy.

- Jako opiekun grupy z satysfakcją obserwowałam autentyczne zaangażowanie wszystkich uczestników, którzy przemierzali ze mną polne ścieżki, zachwycali się widokami czy pochylali nisko w trawie, szukając ukrytego piękna. Samo wyjście z aparatami fotograficznymi w płaziański plener poza obręb Domu było ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Mieszkańcy byli bardzo szczęśliwi i chcieliby więcej takich zajęć – dodaje Renata Bartnik.

31 sierpnia podczas Święta Miodu w Płazie zorganizowano wystawę zdjęć konkursowych. Uczestnicy otrzymali dyplomy i albumy o tematyce przyrodniczej.

- W imieniu swoim, pracowników i mieszkańców chciałabym wyrazić uznanie dla  organizatorów za wspaniałe inicjatywy, do uczestnictwa w których jesteśmy zawsze zapraszani. Ostatni przykład jest dowodem na to, że mieszkańcy DPS mają jeszcze duży potencjał, mogą podzielić się swoją wrażliwością i zaistnieć w społeczności lokalnej  - mówi Renata Bartnik.