IV Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim

Już po raz czwarty pasjonaci  jazdy na dwóch kółkach mieli okazje uczestniczyć w Rowerowym Ekorajdzie z Powiatem Chrzanowski, który odbył się 21 września 2013 roku.

IV Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim

Tegoroczna trasa wiodła tradycyjnie Szlakiem Greenway biegnącym przez: Chrzanów, Żarki, Mętków, Babice, Wygiełzów i Alwernię.

Na starcie Ekorajdu tj. przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Chrzanowie na ulicy Partyzantów każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę, opaskę odblaskową oraz wodę i batonik.

Trasa Ekorajdu nie należy do najłatwiejszych dlatego też uczestnicy imprezy mieli zaplanowane kilka przystanków, które pozwoliły im uzupełnić siły na dalszą drogę. W Wygiełzowie na rowerzystów czekała ciepła herbata, kawa oraz swojski chleb ze smalcem i ogórkiem. Wyjątkowo zaskakujące i miłe powitanie czekało na rowerzystów na „Starym Dworzysku” w Kwaczale, gdzie prezes Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały Pan Henryk Kędziora osobiście powitał gości częstując wyśmienitymi jabłkami z miejscowego sadu oraz herbatą, kawą i łakociami.

Na wszystkich przystankach tegorocznego Ekorajdu Komisja Turystyki Kolarskiej pod przewodnictwem Pana Jerzego Guta organizowała mini konkursy w ramach, których można było wygrać symboliczne nagrody.

Do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 110 osób. Ostatecznie na mecie stanęło ok. 100 uczestników. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, a także Andrychowa czy Jaworzna.

Na mecie pod klasztorem oo. Bernardynów w Alwerni czekał na rowerzystów ciepły posiłek – degustacja lokalnej potrawy jaką stanowią „Ziemniaki po Cabańsku” oraz dyplomy i nagrody przewidziane dla każdego z uczestników. 

 

PODZIĘKOWANIA

 

Szczególne słowa podziękowania pragniemy skierować na ręce Pana Jerzego Guta – komandora z Komisji Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK w Chrzanowie oraz wszystkim biorącym udział w imprezie przodownikom kolarskim, którzy pomogli w profesjonalnej organizacji Ekorajdu.

Za zaangażowanie w organizację Ekorajdu dziękujemy patrnerom: Ochotniczej Staży Pożarnej w Chrzanowie, Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Klasztorowi OO. Bernardynów w Alwerni, a także Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie.

Za objęcie imprezy medialnym patronatem dziękujemy: Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej, Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz  Portalowi Społecznościowo – Informacyjnemu Chrzanowski24.pl.

Za zabezpieczenie serwisu rowerowego podczas całej trasy rajdu dziękujemy Kacprowi Kurkowi, przedstawicielowi firmy KT BIKE z Chrzanowa.

Serdeczne podziękowania składamy również na ręce prezesa Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały Pana Henryka Kędziora za zaskakujące i wyjątkowo miłe powitanie oraz poczęstunek przygotowany dla uczestników imprezy na „ Starym Dworzysku”.

Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim za liczny udział w imprezie, wspaniałą sportową postawę i doskonałą zabawę, a tym samym już dzisiaj zapraszamy miłośników  aktywnego spędzania wolnego czasu do udziału w przyszłorocznym tym razem V - tym Rowerowym Ekorajdzie z Powiatem Chrzanowskim zaplanowanym na 2014 rok.

 

OBSZERNA FOTORELACJA Z RAJDU NA NASZYM FACEBOOKU - ZAPRASZAMY